38 macht, waren onmiddellijk na aankomst ter plaatse de noodige maatregelen getroffen voor de bebakening van het naar de lan dingsplaats voerende gedeelte der reede. Des ochtends kwam de op Bali bescheiden kapitein van den Generalen Staf aan en deelde mede, dat volgens spionnenbe- richten het hoofd van Sanoer ons met hulptroepen wenschte te steunen en dat in Badoeng de wegen verbeterd zouden zijn om popoetans mogelijk te maken. Het stoomschip „Tegal" werd 's ochtends ten 10 uur uitgezonden tot het afhalen der te Ketewel samengebrachte bivak-materialen. Des avonds om 6.30 uur keerden de voor Lebih gestation- neerde schepen terug. Tengevolge van de vrij onstuimige zee was de landing van de observatieoompagnie van Gianjar niet zeer vlot van stapel geloopen, doch ten slotte was zij in haar geheel aan wal gekomen zonder dat daarbij ongevallen hadden plaats gehad. Toen om 8.30 uur n.m. een weigerend antwoord ontvangen was op het aan Badoeng gerichte ultimatum, werd bepaald dat de landing den volgenden dag (14 September) zou plaats hebben. Aan de commandanten der infanteriebataljons en de chefs van expeditionnaire wapens en diensten werden de in den loop van den dag opgemaakte landingsbevelen (Bijlagen X en XI) uitgereikt, terwijl de Dagorder (Bijlage IX) hun reeds te voren was ter hand gesteld. Aan den commandant der expeditionnaire genie werd opge dragen onmiddellijk een aanvang te doen maken met het in elkander zetten der drijver vlotten en zorg te dragen, dat met het 2de échelon een seinbrigade van de genie aan den wal werd gezet, ten einde de verbinding tusschen den Intendant der expeditie en den wal te onderhouden. Verder werden aan elk der drie landingsdivisiën van Kr. Ms. Koningin Wilhelmina, Hr. Ms. Zeeland en Hr. Ms. de Ruijter, 10 dwangarbeiders van den algemeenen trein toegevoegd voor het dragen van 4 brancards. Daar de sterkte der divisiën geringer was dan die van de compagnieën der landmacht, werd dit aantal brancards voldoende geacht. Onmiddellijk na de landing van het 3e échelon zou de intendant

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 358