39 der expeditie beschikken over alle dwangarbeiders, zoo van den algemeenen trein, als van de korpstreinen, met het daarbij be- hoorende toezichtvoerend personeel, gedeeltelijk voor de ontla ding op de schepen en verder voor het in ontvangst nemen en op bei gen der goederen aan den wal. Yoor zoover het eigen personeel der artillerie hiervoor niet kon zorgen, zouden ge noemde dwangarbeiders ook gebezigd moeten worden voor het wegbrengen en opbergen van het materieel van dat wapen, dat ontladen zou worden van de „van Swoll". De Landing. 14 Sept. Ingevolge uitgevaardigde landingsbevelen lagen den léden September om 5 u. 30 m. v. m. de sloepen langs zij der sche pen, waarop zich de troepen bevonden, die het 1ste échelon zouden vormen. Om 7 u. v.m. was de colonne der sloepen gefor meerd en werd het sein „voorwaarts" gegeven. De geladen vaartuigen werden voorafgegaan door een gewa pende sloepenflottielje van de Marine, terwijl de uiterste schepen zoodanig waren opgesteld, dat zij de landing c. q. door vuur konden ondersteunen. Om 7 u 10 m. v.m. was het 1ste échelon aan den walgeen tegenstand ondervindende nam het stelling in het terrein om de landing van de overige troepen te dekken. Ten 7 u. 30 m. v.m. landde de Bevelhebber en nam het be vel over de gedebarkeerde afdeelingen op zich. Een gedeelte der veiligheidstroepen, opgesteld evenwijdig aan den weg Sanoer-Késiman, aanleunende aan den N. W. hoek van eerstgenoemde Kampong, doorzocht het nabijgelegen ge deelte daarvan, en trof daar slechts ongewapenden aan. Ge durende den geheelen dag werden op de uitgestrekte, eenigs- zins naar het Westen klimmende vlakte, begrensd door Dénpasar, Késiman, Tangtoe en Sanoer geen gewapenden waargenomen. Na de landing ten 8 u. 45 m. v.m. van het 2de échelon, werden 3 compagnieën van het 11e Bataljon bestemd om het noordelijk gedeelte van kampong Sanoer te doorzoeken en daarna stelling te nemen ten Zuiden van den weg Sanoer-Tandjoeng Boengkak, terwijl een peloton daarvan de opdracht kreeg den N. W. uitgang van Sanoer te bezetten. Deze troepenbewegingen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 359