43 uit den Zuidrand van het bivak opgemerkt, dat tal van lansdra- genden zich ophielden in het begroeide sawahterrein tusschen dien rand en het oostelijk uitstekende gedeelte van Taman. Na eenige salvo's verdween die vijand. Onmiddellijk daarop (7 uur v.m.) werd het volgende bevel aan den commandant van het 11e Bataljon uitgegeven. „Volgens berichten zijn de kampongs Boeroean, Taman, Sindoe „door den vijand bezet. Een aantal lansdragenden bedreigde de „Zuid-face van het bivak. „Ruk met Uw korps, een peloton cavalerie, 1 sectie 3.7 „c.M. s.v. en een sectie genietroepen tegen genoemde kampongs „op en zuiver die van vijand. „De kapitein Schutstal van Woudenberg wordt U als staf officier toegevoegd; een opnemer gaat mede." Naar aanleiding van bovenstaande opdracht werd het volgende gevechtsbeve! uitgegeven. „Kampongreeks (zie boven) sterk door vijand bezet; heb op- „dracht gekregen om die kampongs van vijanden te zuiveren. „Ie, 2e en J 3e compagnie zullen in le linie plaats nemen „en wel de le compagnie ten Oosten van den weg Noord-Zuid „door die kampongreeks, de 2e compagnie ten Wvan dien weg „en J 3e compagnie op den weg. „Formatie: gesloten groepen uit de flank met ondersteunings groepen daarachter. „Het 2e peloton der 3e compagnie, de sectie artillerie van „3,7 c.M., de geneeskundige sectie en de 4e compagnie volgen „op 150 M. achter het le peloton der 3e compagnie. „De genietroepen verdeeld over de le en 2e compagnie. De „cavalerie dekt de beweging op den rechtervleugel in de sawah „ten Westen van genoemde kampongreeks. „Ik bevind mij bij de reserve." Intusschen vertoonden zich ook gewapenden in den Oostrand van de kampongs Tandjoengboengkak en Pisah en eveneens in de tegalvelden tusschen deze kampongs en den Zuidrand van Késiman. De ten N. en in den N.W. uitgang van Sanoer geplaatste veiligheidstroepen verdreven deze vijanden door vuur. In den rug van laatstgenoemden troep Imd de vijand onge merkt een poera, in de onmiddellijke nabijheid van het bivak

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 363