45 De overige troepen, op den rechtervleugel gedekt door de cavalerie, marcheerden over het Oostelijk gedeelte van Sindoe, Taman en Boeroean naar het bivak terug. Te één uur n. m. was de geheele colonne wederom in het bivak teruggekeerd. Volgens berichten zou de vijand bestaan hebben uit benden, gezamenlijk 500 man sterk, van Denpasar en Koeta, on der aanvoering van den broeder van den vorst van Badoeng en eenige hoofden uit Koeta. Behalve de door den vijand medegevoerde dooden en gewon den, had hij een verlies geleden van 33 gesneuvelden, terwijl volgens berichten, tengevolge van het artillerie-vuur in Kg. Renong 6 vijanden gedood 12 gewond werden. Naar aanleiding van de poging des vijands om het bivak te besluipen, werden in den loop van den dag de hoog opgaande gewassen (tabak en djagong) om de facen van de bivaks over eenigen afstand opgeruimd, en ook aan de Westzijde van het bivak in Sanoer eene smalle strook opengelegd. 16 Sept. Inmiddels was door de marine de beschieting van Dènpasar bij tusschenpoozen voortgezet. Aangezien de berichten omtrent de plaats, waar de projectielen neergekomen waren vaag waren en het noodzakelijk was, ook voor het uit de houwitsers af te geven vuur bij het voorgenomen bombardement van de poeri ter hoofdplaats, de juiste ligging daarvan te bepalen,, rukte den 16den September de expeditiecommandant met een troepen macht uit, teneinde te trachten door uit te zetten seinposten, het inschieten door de marine en houwitsers te leiden en te regelen. Tevens werd deze marsch noodig geoordeeld tot machtsvertoon in de kampongs ten Z. O. van Dènpasar gelegen, en om meer bekend te worden met het om de hoofdplaats ge legen terrein. Het marschbevel, dat 's avonds te voren werd uitgegeven nadat de uit te voeren beweging met de korpscommandanten was besproken, luidde als volgt: Morgen zal een tocht worden gemaakt door de kampongreeks ten Z. O. van Dènpasar over de vijandige kampongs Pandjer en Sesetan.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 365