48 van Dènpasar niet waargenomen kon worden, werd het inschieten niet aangevangen, doch werden door een marineofficier van de seinbrigades, die de colonne vergezelden, eenige peilingen ge daan in de richting van de poeri, volgens aanwijzingen van den assistent-resident, waarop men de berekeningen voor het op dat punt af te geven artillerievuur meende te kunnen baseeren. Nadat het eene gedeelte der colonne (20e Bataljon) naar het Westen van Pandjer was omgebogen, werden in den rug daar van eenige schoten gelost door lieden uit Bengkel komende. Eene in het terrein achtergelaten hinderlaag legde daarvan, na dat het korps in den rand van Sesetan gedekt was opgesteld, enkele vijanden neer, waarna de colonne niet meer werd verontrust. Toen vervolgens door de cavalerie de verbinding met het andere gedeelte der colonne weer was hersteld, en inmiddels het hoofd van Sesetan zijne opwachting bij den Bevelhebber had gemaakt, werd de terugmarsch aangenomen langs Sesetan en over Lantangbedjoek, Renong en Dlod. Ten 6.30 n.m. waren alle troepen in hunne bivaks terug. Gedurende den marsch waren door randjoes onbeduidend ge wond twee Eur. fuseliers en niet levensgevaarlijk een Eur. ser geant benevens 3 cavaleriepaarden. De randjoes welke op vele bouwvelden werden aangetroffen, hadden ten doel de varkens te weren, geenszins om een hindernis te vormen voor de beweging onzer troepen. Bij aankomst in het bivak werd vernomen, dat de marine- landingsdivisie in den loop van den dag gevuurd had op benden, van 10 a 30 man sterkte, die zich in den rand van Késiman en in de ten Z. daarvan gelegen tegalvelden ophielden en nu en dan, op grooten afstand, onze troepen beschoten. Op een bericht, dat een bende post had gevat in Sanoer, was van de achtergebleven troepen eene compagnie uitgerukt. Deze had het complex Sanoer- Sindoe en Renong doorkruist, zonder een spoor van den vijand te ontdekken. Yan den Regeeringscommissaris werd 's avonds de mededeeling ontvangen, dat ook de vorst van Tabanan geweigerd had aan de eischen van het ultimatum te voldoen. Het S. S. „de Klerk" arriveerde in den loop van den dag met den draagpaardentrein (243 paarden met geleiders) en het

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 368