- 49 daarbij ingedeelde toezichtvoerend personeel, van Boeleleng. Onverwijld werd de ontscheping daarvan aangevangen, zoodat dit stoomschip des n.m. om 7 uur kon worden afgedankt. 17/18 Sept. Was het weder tot nu toe steeds goed en de zee kalm geweest, zoodat aan het lossen van goederen geen moeilijkheden in den weg gelegd werden, den volgenden dag (17 September) stond er zoon hevige branding op de kust,dat het 's ochtends onmogelijk was de ontscheping voort te zetten en des namiddags slechts met de uiterste inspanning eenige goederen aan den wal konden worden gebracht. Een dien dag uitgezonden afdeeling, die de werkzaamheden van den opnemer dekte, werd ten Zuiden van Kesiman licht beschoten, waardoor aan onze zijde niet levensgevaarlijk ge wond werd een Eur. fuselier. De vijand liet twee gesneuvelden, een voorlaadgeweer en blanke wapens in onze handen achter. Daar de voortgezette pogingen om water aan te boren nog steeds geen ander resultaat hadden gehad dan dat zilt water werd opgepompt, werd besloten om door een dam het water in de waterleiding ten W. van Sanoer op te stuwen, en op die wijze het benoodigde kookwater te verkrijgen. Door bemidde ling van den Assistent-Resident werd door de bevolking de af gesloten toevoer van water tot de leiding rondom de bivaks weder opengesteld, zoodat deze aangewend konden worden voor de accessoires en tot waschplaats. Ook den 18den September was het wederom gedurende de morgenuren onmogelijk en des namiddags hoogst bezwaarlijk vivres van de „Bromo" te lossen; alleen geniematerialen wer den in den voormiddag nog naar den wal gesleept. Daar de op den 16den September genomen peilingen inmid dels door officieren der Marine waren verwerkt, en daardoor een voldoend juiste plaatsbepaling omtrent de poeri Dènpasar was verkregen, om uitwerking te kunnen verwachten van een op die gegevens gebaseerd artillerievuur en de Bevelhebber een bombar dement van minstens twee dagen wilde doen voorafgaan aan den aanval op de hoofdplaats, kreeg de houwitserbatterij tot opdracht om op onregelmatige tijdstippen in den loop van den dag 216, den volgenden dag 200, in den nacht van 19 op 20 September

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 369