51 volking overal vluchtte en de vorst van Dènpasar slechts omringd was door een duizendtal getrouwen. Waren tot nu toe troepenbewegingen op eenigszins uitge breide schaal in het terrein ten N. van Sanoer vermeden, om den vijand geen aanwijzing te geven omtrent de door ons ge kozen opmarschrichting, in den morgen van den 19den September nam de aanvallende beweging tegen de hoofdplaats een aanvang. Daartoe waren den avond te voren de volgende bevelen uit gevaardigd A. Marschbevel voor den 19den September 1906 1. Opgerukt wordt naar Kesiman, dat door vijand heet te zijn bezet. 2. Te volgen weg: Het strand tot aan de T. Agoeng en vervolgens in N.W. richting naar den Oostrand van Kesiman. 3. Troepenindeeling Cavallerie ter verkenning vooruit. Voorhoede: Commandant majoor Brijan. 2 compagnieën 11e bataljon. 1 sectie genietroepen. Hoofdmacht: (tevens marschorde): 1 compagnie 11e bataljon. De snelvuurbatterij. 1 compagnie 11e bataljon. 1 sectie genietroepen. 18de bataljon. Seinbrigade van de marine. 1 Marine landingsdivisie. 1 compagnie 20ste bataljon. De compagnie vóór de artillerie geeft een peloton als dek king daarvan, de achterste 1 sectie als achterhoede. 4. De troepen staan om 7 uur 15 m. v. m. in bovenstaande volgorde opgesteld op het zeestrand; het hoofd bij landings plaats. 5. De bagage- en algemeene trein marcheeren om 10 uur v. m. af en volgen den weg Sanoer Kesiman. Dekking 2 com pagnieën 20ste Bataljon onder korpscommandant. 6. Ik bevind mij aanvankelijk aan hoofd hoofdcolonne.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 371