- 53 tot 9 uur 40 m v mduurde, alvorens de verbinding met hen weer was verkregen. Inmiddels was om 8 uur 40 m. v.m. het bevel gegeven om in gevechtsformatie tegen den Oostrand van kampong Kesiman op te rukken, met het 11e Bataljon op den rechter-en het 18e Bataljon op den linkervleugel, de artillerie tusschen beide korpsen, de cavalerie voorwaarts en op de linkerflank, de landingsdivisie en de compagnie van het 20ste Bataljon als reserve achter het midden. In afwachting van den terugkeer van de beide bovenbedoelde compagnieën werden inmiddels de voorbereidende bewegingen uitgevoerd om met de voorste linie den hoogterug het meest nabij het strand gelegen te bezetten, van waar de rand van Kesiman gezien kon worden. Het aanvankelijk moerassige terrein, en de hooge terrassen welke daarna werden aangetroffen, bemoeilijkten dezen opmarsch in niet geringe mate. Zoodra bedoelde hoogterug was bereikt, werd de troep uit verschillende punten in het voorgelegen terrein en uit het meest Oostelijke gedeelte van Kesiman licht beschoten, welk vuur door enkele afdeelingen werd beantwoord. De artillerie beschoot een bende gewapenden in den Z. Oostelijken kampongrand. Nadat het verband hersteld was, rukte het geheel voorwaarts; de beide hoogergenoemde compagnieën van het 11e Bataljon aan gesloten aan den linkerrivieroever. Onder eenig geweer- en vrij juist gericht geschutvuur (3 schoten) van den vijand, welk laatste door de artillerie werd beant woord, werd daarna in de aangegeven richting voortgerukt, waarbij veel oponthoud werd ondervonden gedurende het over. trekken van twee diep ingesneden ravijnen en eenige water leidingen. Middelerwijl werd bericht gezonden aan den Trein, om instede van om 10 uur eerst ten 11 uur v.m. af te mar- cheeren; dit geschiedde omdat werd opgemerkt dat de vijand die voor de opmarcheerende troepen week, v.n. terugging in de richting van kampong Pisah. Om 11 uur 15 m. v.m. werd de Oostrand van Kesiman be reikt en nadat het verband in de onderafdeelingen was hersteld, aan het 11e en 18e bataljon bevel gegeven om in onderling verband links en rechts aanleunende aan den weg, die Kesiman

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 373