64 wees uit dat, dank zij de hooge scheidingsmuren, slechts twee vakken uitgebrand, alle overige tot huisvesting geschikt waren. De nog smeulende gede elten konden zonder veel moeite worden gebluscht, terwijl een aantal Baliërs, die zich onledig hielden met plunderen, werden verdreven. Daaronder bleken zich zelfs lieden te bevinden van Sanoer afkomstig, die deze zeldzaam voor komende gelegenheid, om zich te verrijken, niet ongebruikt had. den willen laten voorbijgaan. De troepen, alsmede de inmiddels aangekomen trein, hadden om 5J uur n. m. het bivak betrokken in de poeri en op het daarvoor gelegen plein. Bij de verovering van Dènpasar waren aan onze zijde ge sneuveld een Eur. sergeant, drie Eur. fuseliers; gewond werden een officier, een Eur. sergeant, een Inl. sergeant, een Eur. kor poraal, twee Eur. fuseliers en vijf Inl. fuseliers, alsmede een dwangarbeider. Slechts enkele verwondingen bleken van ernsti- gen aard te zijn. Van den vijand waren gesneuveld de vorsten van Dènpasar en Pametjoetan, met hunne voornaamste familieleden, poeng- gawa's, vrouwen en eenige kinderen; het totale aantal werd geschat op ongeveer 600 personen. Als buit vielen ons in handen eenige lilla's, twee repeteer- karabijnen en 32 voorlaadgeweren; een groot aantal blanke wapens waaronder vele kostbare krissen en groote hoeveelheden kruit en lood. In de poeri werden ook op den volgenden dag aanzienlijke hoeveelheden sieraden en goederen aange troffen, benevens eenige kisten gevuld met kepengs en eene kleine som aan zilver en goudgeld. In den omtrek van het bivak kwam de brand spoedig tot staan nadat een betrekkelijk gering aantal erven was uitgebrand. In Pametjoetan bleef hij den geheelen nacht doorwoeden, zoodat de verwoesting daar veel uitgebreider was. De poeri brandde geheel uit; behalve enkele lilla's werd daarin dan ook geen buit aangetroffen. Een kruitmagazijn in de nabijheid bleef gespaard, de inhoud werd den volgenden dag vernietigd. Het onderzoek van het zeer uitgebreide kampongcomplex had den volgenden morgen plaats. Nergens werden vijandelijk-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 384