69 Op een bericht dat gewapende Baliërs uit Tabanan zich nabij de grens van het gouvernementsgebied hadden vertoond, begaf zich de commandant der bezettingscompagnie van Boeleleng met eene kleine afdeeling, op den 19den September, naar deTabanansche kampong Tjandi Koening, gelegen aan den weg naar Batoeriti. De hoofden maakten hunne opwachting; in het zeer boschrij- ke terrein, dat hier en daar met randjoes bleek te zijn beplaot, werden slechts ongewapenden aangetroffen. Operatiën tegen Tabanan. Alvorens de tocht tegen Tabanan werd aangevangen, werden de navolgende regelingen getroffen. De verschillende magazijnen en inrichtingen in de bivaks aan de basis zouden beschermd worden door twee marinelan- dingsdivisiën en de snelvuurbatterij der marine, terwijl de poeri Denpasar bezet zou blijven door twee compagnieën van het 11e Bataljon. De compagnie van het 20ste Bataljon, die nog in Pabean Sanoer gelegerd was, zou aan de excursie deelnemen, en werd daarom den 26sten September naar Dènpasar ontboden. De inlichtingen verkregen omtrent den toestand van den weg naar Tabanan en van de ravijnen die daarin zouden worden aangetroffen, waren van dien aard, dat afgezien moest worden van het voornemen, om de houwitserbatterij aan de colonne toe te voegen. Zij bleef dientengevolge in het strandbivak achter, om, zoo noodig, bij de later te ondernemen tochten naar Bangli en Kloengkoeng te kunnen worden aangewend. Een sectie genietroepen bleef ter beschikking voor de werk zaamheden in de drie bivaks, terwijl haar verder het verbete ren van den telefoonaanleg en van de wegen, alsmede het aan brengen van de noodzakelijke overgangen in den hoofdweg tot taak werd gesteld. De hoofdplaats Dènpasar werd bestemd tot stapelmagazijn voor de ageerende troepenmacht; aldaar moest steeds een voor raad levensmiddelen voor de behoefte van 14 dagen beschik baar worden gehouden, zooveel mogelijk door plaatselijken aan koop aan te vullen. Yerder zou daarheen uit het veldpark der artillerie eene hoeveelheid munitie worden overgebracht, die vastgesteld werd op 10Q000 geweerpatronen en 100 patio-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 389