78 Verder werd eene sectie genietroepen aangewezen voor het verrichten van de talrijke nog uit te voeren werkzaamheden. Voor de bezettingen werden afdeelingen van het 11e Bataljon bestemd, welks commandant het bevel over de gezamenlijke achterblijvende troepen en inrichtingen zou voeren. Elke af- deeling zou de beschikking erlangen over hare volledige uit rusting aan reservemunitie, terwijl elk bivak van een maand vivres zou worden voorzien. cl. De marineafdeelingen zouden op den dag waarop de hoofd macht van Dènpasar naar Gianjar zou afmarcheeren weder embarkeeren; die aan de operatiebasis in garnizoen, nadat zij door de nieuwe bezetting zouden zijn vervangen. Alleen de sein brigade van de marine zou overgaan naar Lebih, ten einde de gemeenschap met de aldaar te stationneeren scheepsmacht te onderhouden. e. De Bromo zou tijdig worden overgebracht naar de reede van Lebih, waarna aldaar een voldoende voorraad vivres enz. ontladen en vervolgens naar Gianjar zou worden getransporteerd. Toen echter bij de uitvoering van dezen maatregel bleek, dat de ontscheping te Lebih verre van gemakkelijk en de verbin ding met de schepen vaak verbroken was, werd besloten het benoodigde over land van Pabean Sanoer op te voeren, en hier aan al dadelijk, met behulp van ingehuurde Baliërs, gevolg ge geven, zoodat bij aankomst van de hoofdmacht te Gianjar reeds een voorraad voor de behoefte van 8 dagen aanwezig was. f. De commandant der scheepsmacht zou de voorbereidende maatregelen treffen, voor eene eventueele beschieting van de hoofdplaats Kloengkoeng. Uit een oogpunt van veiligheid en om redenen van hygiëni- schen aard, kwamen de tot dusverre geoccupeerde bivaks te Dènpasar en Tabanan niet in aanmerking als legeringsplaats voor de troepen bestemd om aldaar achter te blijven, waarom daarvoor andere emplacementen werden gekozen. Dat te Ta banan was gelegen op een hooggelegen grasveld (domeingrond) aan de N. O. zijde van de desa. De ruimte was er echter vrij beperkt, terwijl de drinkwatervoorziening alleen afdoende ver zekerd kon worden, door het boren van een nortonput. Te Dènpasar werd voor dit doel een zeer geschikt terrein

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 398