79 aangetroffen, gelegen aan de T. Badoeng, ten N. van en gren zende aan de kampong. Met het oog op de veelvuldige en hevige regens, en in ver band met de omstandigheid, dat deze bivaks vermoedelijk eeni- gen tijd bezet zouden blijven, werd het noodzakelijk geoordeeld, ze van tijdelijke materialen zoo goed mogelijk te doen inrichten. Met den bouw daarvan werd onverwijld aangevangen; veel medewerking werd daarbij door de bevolking verleend. Ook voor de legering van de troepenmacht te Gianjar moes ten tengevolge van de ongunstige weersgesteldheid, de noodige voorbereidingen worden getroffen, waarom den commandant der bezettingscompagnie aldaar werd opgedragen, in overleg met- den stedehouder, door de bevolking barakken voor de troepen te doen oprichten. Gedurende het verblijf der hoofdmacht in Tabanan de snelvuurbatterij keerde den lsten October naar Dènpasar terug, omdat haar langer verblijf in eerstgenoemde plaats niet meer noodig werd geacht werden dagelijks in verschillende rich tingen patrouilles uitgezonden, zoodat achtereenvolgens de meeste bewoonde plaatsen in dat rijk werden bezocht, met uit zondering van die gelegen op de Westelijke en, ten deele ook, van die op de Zuidelijke hellingen van den Piek van Tabanan. Bij de verschillende tochten bleek de bevolking, evenals zulks in Badoeng het geval was geweest, allerwege vredelievend gezind; zij legde niet de minste vrees jegens de troepen aan den dag, en onthaalde dezen op vruchten enz. Ook in andere opzichten toonde zij hare goede gezindheid, o. m. door de be reidwilligheid waarmede allerlei benoodigdheden en materialen geleverd werden, nadat gebleken was, dat hiervoor evenals voor gevorderde diensten, redelijke schadeloosstellingen werden uitgekeerd. Ook hier hernam zeer spoedig na onze aankomst het dagelijksche verkeer zijn gewonen loop en werden op de pasars en in de bivaks allerlei producten te koop aangeboden. Allerwege verkeerden de wegen, door de voortdurende re gens, in zeer slechten toestand, terwijl dit euvel tijdelijk nog werd verergerd door den ijver waarmede de bevolking zich kweet van het haar gegeven bevel om de gemeenschapsmiddelen te ver-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 399