86 dag houden en den 9n zich bij de troepenmacht te Gianjar voegen. De paardentrein, met vivres voor vier dagen, volgde de colonne onder dekking van een compagnie 11e Bataljon Infanterie, welke laatste aan de verdere excursies zou deel nemen. Omtrent de houwitserbatterij was bepaald, dat zij voorloopig te Sanoer zou achterblijven, om later, indien de loop der ge beurtenissen hiertoe zou nopen en de opmarschwegen verkend zouden zijn, naar Gianjar te worden opgevoerd. Uit een inge steld onderzoek was reeds gebleken, dat het, met het oog op de moeilijke ontscheping te Lebih, niet mogelijk zou zijn haar over zee naar die havenplaats over te brengen. Omstreeks 1% uur n. m. was de geheele colonne met uit zondering van de cavalerie, die naar Gianjar was doorgegaan te Soekawati vereenigd, alwaar door de zorg van den voor uitgezonden stafofficier het bivak geheel gereed werd gevonden, zoodat dit dadelijk bij aankomst kon betrokken worden. Zoo veel mogelijk was hiervoor gebruik gemaakt van bestaande loodsen, hanenklopbaan enz, verder aangevuld door zeer primi tieve barakken. Toen in den daarop volgenden nacht zich een hevige regenbui ontlastte, hadden de daarin gelegerde afdeelingen daarvan dan ook in hooge mate te lijden. Onder hevigen regen werd op den 9en October de marsch naar Gianjar voortgezet. De weg was tot Blahbatoe bijna onbe gaanbaar; met de grootste inspanning werden de beide, nabij die plaats gelegen ravijnen overschreden. Eerst om 10J uur v.m waren de afdeelingen in genoemde plaats verzameld, waar op sommige punten de wegen f M. onder water stonden, zoodat zij op snelvlietende waterleidingen geleken. Het weggedeelte tusschen Blahbatoe en Gianjar bleek geluk kig veel beter te zijn, zoodat de voorste afdeeling om 12 uur te bestemder plaatse aankwam; de compagnie van Boeleleng, dien morgen van Dènpasar afgemarcheerd, arriveerde om 3J uur n.m. De inrichting van het bivak, dat bij aankomst der troepen nagenoeg geheel voltooid was, blijkt voldoende uit de bijge voegde schets, (bijlage XIV). Wasch- en badgelegenheden waren aangebracht in de waterleiding die het bivak doorsneed en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 406