- 87 verder bestond gelegenheid tot reiniging in de rivier ten Oosten van de kampong. Uit een tactisch zoowel als uit een hygiënisch oogpunt was de legeringsplaats zeer ongunstig gelegen; in beide opzichten zou het de voorkeur verdiend hebben, dat de barakken opge slagen waren geworden op het open, hooge terrein ten Oosten van de kampong. Hiertegen had de stedehouder echter bezwa ren geopperd met het oog op de aanwezigheid eener poera op dat terrein en onder voorgeven, dat een verblijf aldaar, vol gens het oordeel der Baliërs, onheil over hen zou brengen. Zooals uit bijlage XIII moge blijken, werden maatregelen getroffen om eventueele gevolgen van de minder gunstige ligging te veron- zijdigen. Bij aankomst te Gianjar waren de onderhandelingen met de naburige rijkjes in vollen gang. De vorst van Kloengkoeng had verlenging verzocht van den termijn binnen welken hij op de hem gestelde eischen had te antwoorden en deze was hem verleend. Zijn halfbroeder, Tjokorda Raka, verscheen den lOn October voor den Regeeringscommissaris om met dezen verschil lende aangelegenheden te bespreken. De vorst van Bangli had geantwoord, dat hij onder bepaalde voorwaarden wel genegen was een nieuw contract met de Regee ring te sluitenwaarop hemeveneens op den lOn October—nog maals drie dagen bedenktijd werden toegestaan, binnen welke hij aan de hem schriftelijk kenbaar gemaakte wenschen van het Gouvernement had te voldoen. De eischen aan deze potentaten gesteld waren de volgende 1 het aangaan van een door de Regeering ontworpen nieuw contract 2. inlevering van de vuurwapenen 3. het toelaten van de expeditionnaire macht binnen hun gebied; 4. het persoonlijk verschijnen van de vorsten met hunne rijksgrooten te Gianjar, ten einde aldaar het nieuwe contract te onderteekenen. Bovendien was van Bangli nog geeischt, de uitlevering van de, het. gouvernement vijandig gezinde, voornaamste raadgevers van den vorst, Dewa Poeta Kandel en Ida Made Daoed, en voorts afstand van de 10 desa's, vroeger behoord hebbende tot

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 407