94 Ik bevind mij aan het hoofd der hoofdcolonne". Voorts werd bepaald dat de genietroepen een kleinen voor raad springmiddelen, enkele stormladders en middelen om bloem- bangs te overbruggen zouden medevoeren, en de aanwezige voorraad imitatieleder bij den trein op draagpaarden, dan wel door middel van dragers, zou worden medegenomen; de artil lerie moest zorgen voor een kleinen voorraad handgranatende bagagetrein zooveel mogelijk beperkt blijven. De indeeling van alle beschikbare genietroepen bij het 1ste échelon geschiedde met het oog op de te Bangli te bouwen barakkenhet voornemen bestond om hen ook, tijdens den opmarsch, de moeilijke gedeelten in den te volgen weg te doen verbeteren, waardoor deze dan tevens voor het 2e échelon zou geoefend zijn. Na een inspannenden marsch over zeer modderige wegen en door diepe ravijnen met steile, glibberige wanden, kwam de hoofdmacht om 121/4 uur n.m., de trein om uur n.m. ter hoofdplaats aan. De laatste had, bij het overgaan van de ravijnen van de T. Tjangkir en Sangsang, alsmede bij het passeeren van een bloembang ten Zuiden van Bangli, veel oponthoud onder vonden verscheidene paarden waren bij het afdalen der gladde hellingen over den kop gegaan. Tot bivak werden bestemd de voorhof van een poeri, de hanenklopbaan en eenige kleinere loodsen op het plein ten Z. van genoemde poeri, terwijl voor twee Compagnieën Infanterie, de genietroepen en de cavaleriepaarden loodsen werden opge richt De noodige materialen, benevens gras, brandhout en drinkwater werden door bemiddeling van de broeders van den vorst, die de troepen bij hunne aankomst verwelkomden, dooi de bevolking aangebracht; met behulp van het medegevoerde imitatieleder waren de afdeelingen betrekkelijk spoedig onder dak. Den volgenden morgen werden de genietroepen (een deel van hen verbeterde nog enkele punten in den weg die den vorigen dag was gevolgd) en de inlandsche militairen van het 18e Ba taljon te werk gesteld aan het oprichten der barakken voor de nog verwacht wordende troepen. Een compagnie van dat korps begeleide den bevelhebber bij een tocht naar den top van den

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 414