100 compagnieën van het le depotbataljon (bezettingscompa gnieën van Boeleleng en Gianjar) op die bodems worden over gevoerd. Den 28sten October vertrok een sectie genietroepen naar Sanoer om aldaar het noodige te verrichten voor het onderdak brengen van de troepen, die den volgenden dag van Gianjar zouden afmarcheeren. Tegelijkertijd vertrokken daarheen de kapitein van den staf en de luitenant ter zee le klasse, adjudant van den bevelhebber, om toezicht uit te oefenen op de alsnog te treffen voorbereidingen. In verband met de regeling van het embarkement, vertrok ken den 29sten October het 20ste Bataljon en de snelvuur batterij naar Sanoer, terwijl, met het oog op de beschikbare logiesruimte, de cavalerie naar Dènpasar werd gedirigeerd, met opdracht den volgenden morgen vroegtijdig naar de embar- kementsplaats af te marcheeren. De telefonische verbinding Gianjar-Lebih werd dien dag afgebrokende overige verbin dingen, die in stand zouden blijven, werden overgegeven aan het civiel bestuur. Tot bediening daarvan werden voorloopig de noodige militaire telegrafisten achtergelaten. Den SOsten October, bij het aanbreken van den dag, waren ter reede Sanoer aanwezig de stoomschepen „Reael," „Camphuijs" en „de Klerk" van de Koninklijke Paketvaartmaatschappij. Onmiddellijk ving het debarkement der daarop overgevoerde vrou wen en goederen van de op Bali achterblijvende troepen aan, terwijl tegelijkertijd ook bet embarkement werd begonnen. Van het aanvankelijk voornemen, om eerst alle bereden afdeelingen in te schepen, ten einde daarna de daarbij te bezigen drijvervlotten uit elkaar te kunnen nemen, kon slechts gedeeltelijk gevolg gegeven worden, omdat het stoomschip „van Swoll" niet tijdig aanwezig was. Toen de bevelhebber om 10 uur v. m. van Gianjar te Pabean Sanoer aankwam, was het lossen van goederen enz. reeds grootendeels beëindigd, en waren het 20ste Bataljon geheel, de cavalerie gedeeltelijk ingescheept. Omstreeks 10J uur v. m. arriveerden de overige troepen, die om 6 uur v. m. van eerst, genoemde plaats afgemarcheerd waren, en de inscheping hiervan had plaats, onmiddellijk nadat zij hun overtollige bagage inge-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 420