Bjilage XIII maatregelen tot beueiliging nan het biüafe Gianjar, en tegen enentueele pogingen tot nerrassing daarnan. In het belang der veiligheid, zal de hoogte ten O. van het bivak, op 100 M. daarvan verwijderd, ten Z. van den weg naar Sidan dag en nacht door een groep worden bezet. Voor deze bezetting behoort aldaar een schuilplaats te worden gemaakt. Bij eene beschieting van uit de poeri of eene poging tot ver rassing van het bivak van daar uit, zullen de 4e compie 11e Bat. en de bezettingscompagnie van Gianjaronverwijld den voorhof van die poeri bezetten en gesteund door de genietroepen daarin verder doordringen, wanneer dit door voortgezette vijan delijkheden noodig wordt geacht, moetende daartoe zoo moge lijk, bevelen van den bevelhebber worden gevraagd. Bij beschie ting of een poging tot verrassing van andere zijde, wordt door de afdeeling aan die zijde gebivakkeerd, het noodige verricht om zich te verweren, den vijand te verjagen en achterna te zetten. Bij het innemen van de alarmstelling in beide gevallen, zal de bezettingscompagnie van Boeleleng stelling nemen op den weg naar Gitgitde naast haar bivak gelegen poera bezetten en een detachement afzonderen tot bewaking van het vivresmagazijn. Het 18e Bataljon treedt aan op het plein waar het gebivak keerd is; bezet de nabijgelegen muren en de wegen in de nabij heid van het bivak, die in Z. richting naar Lebih en in W. rich ting naar Bebitra voeren. Het 20e Bataljon treedt aan op de plaatsen waar het gelegerd is; werpt zoo noodig de aan weerszijden van den weg aanwezige muren om en blijft daarbij in stelling tot nadere bevelen volgen. Het versterkt de groep, die op de hoogte ten 0. van de desa is opgesteld tot een peloton daarbij sluiten zich de snelvuur batterij en de cavalerie aan. De trein dekking houdt stand in de haar aangewezen bivak ruimte en wordt zoo spoedig mogelijk door een compagnie 18e Bataljon versterkt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 455