9 Krijgsverrichtingen op de Westkust nan de Bimabaai. Daar in den loop van dezen dag zekere berichten waren binnengekomen, dat de ten Westen van de Bimabaai gelegen kampongs Daroe, Timor, Rasangaroe, Sila en Dena,geholpen door de heidensche Oe Donggö's en opgezweept door Daeng Manasse en zekeren Hadji Mancoer uit Dompo zich ook wilden verzetten, besloot ik den volgenden dag daarheen te gaan en eerst met die kampongs af te rekenen, alvorens het Oostelijk deel van het land schap Bima onder handen te nemen. Met dit doel werden den 25sten Februari om 6y2 uur v. m. aan boord van H. M. Siboga 5 brigades maréchaussee met ambulance en trein geëmbarkeerd. Te 8J uur v. m. tegenover kampong Daroe aangekomen, werd onmiddellijk overgegaan tot het debarkement der ingescheepte troepen en diensten, benevens van een landingsdivisie sterk 1 sectie geweerdragenden onder den Luitenant ter Zee 2e klasse Manikus en een kanon van 3.7 c. M. Sv. onder den Luitenant ter Zee 2de klasse Baron De Yos Van Steenwijk. De gezamenlijke marinetroepen stonden onder bevel van den Commandant van H. M. Siboga, den Luitenant ter Zee 1ste klasse Pieren. Na de landing, d. i. om 10 uur v. m., werd terstond opgerukt naar Daroe; een brigade maréchaussee als voortroep, daarachter 3 brigades maréchaussée en de 3.7. c.M. Sv. als hoofdtroep, terwijl de landingsdivisie en een brigade maréchaussée den achtertroep vorm den. De verschillende kampongs die bij den opmarsch gepas seerd werden, hadden witte vlaggen uitgestoken, terwijl de bevol king onder inlevering van hunne wapens, zich bij mij meldde. Na ten 2\ uur n. m. de kampong Rasangaroe, welke flink versterkt maar verlaten was, bereikt te hebben, werden op de ten N. O. van dien kampong gelegen sawahvlakte enkele gewa- penden opgemerkt.2) Intusschen kwam het hoofd van kampong Rasangaroe zich met eenige volgelingen bij mij melden, onder mededeeling, dat de bevolking van kampong Sila de Compagnie opwachtte. De Commandant der maréchaussée-colonne, met een brigade naar de sawahvlakte ter verkenning vooruit gezonden, rap- 1) Zie bijlage D. 2) Zie schets. Bjjlage B.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 481