12 réformatie aangenomen. Twee brigades en het kanon van 3.7 tegen den hoogen rivieroever aangeleund en twee andere brigades achter een hooge levende pagger opgesteld, vormden de voor-en achterflank, terwijl de beide andere zijden ingenomen werden door de vijfde brigade en de landingsdivisie. De trein bevond zich in de binnenruimte. Toen ik, na deze formatie te hebben doen aannemen, het voorgelegen terrein in oogenschouw nam, bemerkte ik een 30 M. hoogen heuvel, die 500 M. van Kg. Dena verwijderd en daarvan door een sawahvlakte gescheiden was 1). Ik liet dit punt snel bezetten door de landingsdivisie en eene brigade en nadat deze positie genomen hadden, ook het kanon 3.7 aldaar in batterij brengen. Dit laatste geschiedde door den Luitenant ter Zee Baron de "Vos van Steenwijk met buitenge wonen spoed, zoodat korten tijd later het vuur op den kam pong kon geopend worden. Inmiddels waren de vier overige brigades opgerukt naar het bedekte terrein aan den voet van den heuvel en was de trein onder dekking van de bezettings troepen nabij dat punt opgemarcheerd. Om P^uurn.m. waren deze verschillende bewegingen uitgevoerd, en daar bedoelde heuvel een goed overzicht van het geheele gevechtsterrein veroorloofde, had ik mij, met de mij vergezellende personen, eveneens daarheen begeven. Nadat de versterkte kampongrand eenigen tijd door de artil lerie goed onder vuur was genomen, droeg ik ten l1^ uur den Kapitein Siebelhoff op, met de vier brigades, die aan den voet van den heuvel daarvoor beschikbaar waren gehouden, tegen dien rand op te rukken en den kampong te nemen. Deze beweging, die tot het laatste oogenblik door artillerie vuur van den heuvel werd ondersteund, werd vlug en in goede orde uitgevoerd. De kampongrand werd door de brigades stormenderhand genomen, waarna de kampong zelf in breed front werd doorgetrokken en van vijanden gezuiverd. Tal van personen die telkens met het blanke wapen op den troep instormden, moesten hierbij worden neergelegd. Hieronder bevonden zich ook vier vrouwen. Pogingen van den vijand 1) Zie schets Bijlage C.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 484