- 18 3 Brigades Maréchaussee, het kanon van 3,7 Sn. Hoofdtroep, de landingsdivisie. 1 groep Infanterie, Trein, Achtertroep en trein- 1 Brigade Maréchaussée. dekking. Gedurende den opmarsch werd van den vijand niets bespeurd. Alleen werden in den oostrand van de kampong Taliwang enkele vijandelijke posten opgemerkt, die bij de nadering der troepen aftrokken en de nabijgelegen rivier overgingen. De colonne sloeg het bivak op in een gedeelte van kampong Tali wang aan de rivier van dien naam. De berichten gedurende het verblijf aldaar ontvangen, verschaf ten de zekerheid, dat de wegen, voerende in de richting van de versterkte kampong Sepagara, de verblijfplaats van den op standeling La Oenroe, versperd waren en bewaakt werden door gewapende lieden. In den meest gebruikeliiken weg, die door eene kloof loopt 1), zouden in dit gedeelte verhakkingen zijn aangebracht van omgehouwen boomen, terwijl een 20 M. lange houten brug, over een zijrivier van de Taliwang, aan gene zijde van de kloof, door een wachtpost van 20 man voort durend zou zijn bezet. Ook de aan deze zijde van de kloof gelegen kampong Tamekan was zwaar versterkt. Alleen op het pad langs den rechterrivieroever zouden geen hindernissen zijn aan gebracht, omdat langs deze zijde oprukkende, op ongeveer 3/i uur afstand van Sepagara de rivier moet worden overgetrokken, en deze op dat punt bijna ondoorwaadbaar zou zijn, terwijl bovendien volgens de bevolking die overgang werd bewaakt door een groot aantal, in de nabijheid daarvan zich ophoudende, krokodillen. Sepagara zelf zou in de laatste dagen krachtig versterkt zijn, en aldaar een vijftal lilla's in den Westelijkeu kampongrand zijn opgesteld. Het aantal verdedigers werd ge schat op 600, waarvan het grootste gedeelte van geweren zou zijn voorzien. Naar aanleiding van deze inlichtingen deed ik het gerucht verspreiden, dat de colonne den volgenden morgen door de kloof l) Zie schets Bijlage E.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 490