20 dat hiervoor een uur noodig was. Bovendien was het pad, dat op den linkeroever naar boven liep, versperd en moest die versperring worden opgeruimd. Zoodra de troep op den linkeroever verzameld was, werd aan Luitenant Minderman opgedragen, om met drie brigades Maréchaussée de in den rug der colonne gelegen brug aan het einde van het défilé (zie schets) te bezetten en den wachtpost daarvan zoo mogelijk te verrassen. Deze afdeeling vond dat punt onbezet, waarna zij positie nam en den overgang afsloot. De wachtpost had zich klaarblijkelijk kort te voren teruggetrokken, aangezien nog een smeulend vuur bij de brug werd aangetroffen. Toen de wachthebbenden dan ook eenigen tijd later uit een nabijgelegen woning te voor schijn kwamen en zich weder naar hun post wilden begeven, nog onbewust van hetgeen tijdens hunne afwezigheid was geschied, werden zij met eenige salvo's begroet, waardoor zooals later bleek vier vijanden doodelijk getroffen werden. Dit schieten veroorzaakte eenige verwarring bij de koelies van den trein, die met de colonne nog nabij het punt van overgang vertoefden. Een aantal hunner trachtte te ontvluch ten, zij sprongen in de rivier en voordat er gelegenheid was het door de achterflank op hem geopende vuur te doen staken, waren reeds enkelen gesneuveld. Daar voor de operatie tegen Sepagara de Maréchaussée-afdee- lingen niet konden worden ontbeerd, werden bij het aanbre ken van den dag de drie brigades hiervoor bedoeld, vervangen door de landingsdivisie en een groep Infanterie, onder bevel van den Luitenant ter Zee Pieren. Voorts werden daarbij de trein en de ambulance van de Marine achtergelaten, terwijl den Commandant werd opgedragen te beletten, dat tijdens den aanval op Sepagara, de aanhang van La Oenroe, welke zich aan gene zijde der kloof en de daar gelegen kampongs bevond, zich bij dezen aansloot. Om 9 uur v.m. werd daarna met de overige troepen in marsch- formatie behoedzaam voortgerukt. Een dichte nevel, die het uitzicht belette, vertraagde den opmarsch. Na eenigen afstand te hebben afgelegd, weerklonken plotseling in het front twee lillaschoten, gevolgd door een flink onderhouden geweervuur uit

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 492