22 werd afgegeven en op -t- 1000 M. ten Oosten van onze opstel ling door het geboomte, enkele huizen van Sepagara zichtbaar waren. De drie brigades onder Kapitein Siebelhoff, die kampong Pondjok bezet hadden, ontvingen thans last om tegen Beroe op te rukken, dien kampong te doorzoeken en de Noordelijke en Oostelijke randen daarvan te bezetten. Deze beweging, waarbij de rivieroever werd genaderd, werd vlug uitgevoerd, en tevens het voornaamste pad tusschen Beroe e-n Sepagara bezet. In- tusschen hadden de beide overige brigades en het snelvuurkanon stelling genomen op de droge sawah ten Zuiden van Beroe. Ten einde den aanval op Sepagara voor te bereiden, was het snelvuurkanon op 700 M. ten Z. W. van dien kampong op een terreinverhevenheid opgesteld, vanwaar het een goed schootsveld had. Om 7f uur v. m. werd het vuur van af dit punt geopend en eenigen tijd voortgezet. In de nabijheid der Artilleriepositie staande, en bespeurende dat het vuur uitwer king had, gaf ik den last aan Kapitien Siebelhoff om met zijne drie brigades tegen den Westelijken rand van Sepagara op te rukken, daarbij den rivieroever volgende. Voorts werd bepaald, dat de aanvalscolonne zoolang mogelijk door het vuur der overige troepen en het snelvuurkanon zou worden gesteund, en dat deze daarna den Zuid-Oosthoek van den kampong zouden aan vallen. Onder voortdurend vuur van den vijand, die in kleine groepen opgelost, achter bamboestoelen en struikgewas verscholen was, rukten de drie brigades van Kapitein Siebelhoff in breed front behoedzaam voorwaarts, de linkervleugel aangeleund aan de rivier. Naar gelang de kampong genaderd werd nam 's vijands vuur in hevigheid toe en werden daardoor achtereenvolgens gewond een Europeesche korporaal ziekenverpleger en twee Amboineesche maréchaussées. De overige brigades en het snelvuurkanon hadden inmiddels de voorwaartsche beweging eveneens voortgezet, van tijd tot tijd vurende om het opdringen van vijanden, die zich op de sawahs ten Westen van den kampong vertoonden, te beletten. Een poging van deze lieden om tot een lansaanval over te gaan, werd eveneens door vuur verijdeld.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 494