23 Zoodra de klapperboomen, staande in de nabijheid van de woning van La Oenroe, -zichtbaar werden, nam het snelvuurkanon we der positie, en werd dat gedeelte van den kampong krachtig onder vuur genomen. Kapitein Siebelhoft, die intusschen door gedrongen was tot in de nabijheid van de 3 M. hooge palissa deering welke Sepagara omgaf, deed aldaar tot de bestorming overgaan. Deze werd met veel élan uitgevoerd door 2x/2 bri gade, terwijl brigade als dekking bij de gewonden achterbleef. De vijanden, buiten den kampong opgesteld, hielden aanvan kelijk stand en trachtten zich te verzamelen. Dit gelukte hun echter niet; de niet meer onderbroken voorwaartsche beweging der aanvalstroepen deed hen in alle richtingen uiteenstuiven. Spoedig was in de palissadeering een doorgang gemaakt, en werd daarlangs de versterkte kampong binnengedrongen, waar op de verdedigers langs talrijke poorten aan de Noord- en Oost zijde daarvan de vlucht namen. Bij de achtervolging werden nog enkelen van hen neergelegd. Zoodra op de sawah het hoerageroep der stormende brigades vernomen werd, rukte ik met de aldaar aanwezige afdeelingen in de richting van den Z. O. hoek van den kampong op. Ook het snelvuurkanon volgde deze beweging. De vijanden, die aan evenbedoelde zijde den kampong wilden ontvluchten, keerden op het zien der troepen daarin terug en werden door een brigade achtervolgd. Met de andere brigade begaf ik mij naar de woning van La Oenroe, welke, zooals te verwachten was, leeg en verlaten werd bevonden. Nadat op dit punt de trein en ambulance en een 3tal bri gades verzameld waren, werden twee dezer afdeelingen aange wezen om den kampong verder af te zoeken, terwijl twee andere brigades, in den Oostrand van Sepagara opgesteld, den last ontvingen om kampong Beroe en het tusschen gelegen terrein af te patrouilleeren. Bij deze gelegenheid werden nog enkele gewapende vijanden ontmoet, die, bij verzet, werden neergelegd. Nadat het omgelegen terrein en kampong Beroe doorzocht waren, werd de colonne verzameld en in kampong Sepagara gerust. Ook het detachement, hetwelk aan de brug bij den uitgang der kloof was opgesteld geweest, begaf zich over de sawah naar Sepagara. Deze troep had, tijdens zijn verblijf

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 495