27 - de meesten met blanke wapens bewapend. Na met veel moeite door de half voltooide versperring gedrongen te zijn, gelukte het 6 vijanden neer te leggen; buit 1 achterlader, 1 voorlader en blanke wapens. De overigen vluchtten in het zeer dicht begroei de terrein in verschillende richtingen. Toen de brigades ver zameld waren, werd mij gerapporteerd, dat ook iemand metSongko met gouden band gewond was. Dit kon niemand anders dan La Oenroe zijn. Onmiddellijk door een brigade het aangewezen spoor, waarop ook meerdere bloedsporen waren, doen volgen. Na een uur brigade terug, het spoor hield op, waarschijnlijk was de gewonde weggedragen. Daar veel volk in de richting van Rarak was gevlucht, hierop snel daarheen gerukt en achtereenvolgens de 2 kampongs Rarak en den achtergelegen kampong Roengoes doorzocht. De kampongs waren geheel verlaten. In Roengoes werd nog het paard van La Oenroe buitgemaakt. Nasporingen in den omtrek leverden geen resultaat op en om 3 uur n.m., nadat de brigades zonder tusschenpozen 15 uur in actie waren, werd in Roengoes bivak betrokken en gelegenheid tot het bereiden van eten gegeven. Het geheele bergplateau is met oerwoud bedekt, terwijl er geen kampongs meer voorkomen, zoodat de kampongbewoners zich in het dichte bosch moesten schuilhouden. Den 22en Maart werd om 6 uur v.m. nogmaals de omtrek afgezocht, In de nabijheid van Rarak werden drie met lans en klewang bewapenden in een iadanghuis ontdekt, die bij verzet sneuvelden. Een hunner was reeds gedurende het gevecht van den vorigen dag aan de hand verwond. Vervolgens nogmaals het voetspoor gevolgd waar langs men dacht, dat La Oenroe gewond gevlucht was. Ook ditmaal zonder resultaat en hierop—ten einde de kampongbewoners gelegenheid te geven naar hunne huizen terugtekeeren ,het gebergte afgedaald en via kampong Lemontit naar Bangkat Montit getrokken, waar gebivakkeerd weid. Den 23en Maart bij maanlicht om 5 v.m. het gebergte weder beklommen en vlug naar Rarak opgerukt. In de 2e kampong Rarak werden eenige personen bemerkt, met den looppas daar heen, de verschrikte kampongbewoners wierpen zich ter aarde en smeekten om genade. Hen aangezegd de geheele bevolking

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 499