- 29 De troep bivakkeerde in Bangkat Montit. Den 28en Maart werd wederom omtrek Bangkat Montit afge zocht. In de l1/^ uur verder gelegen kampong Limontit werd ge vangen genomen een der hoofdvolgelingen van La Oenroe n.l. het door hem aangestelde hoofd van Limontit, die getracht had ook de bevolking van Limontit naar het bergplateau te voeren, doch daarin verhi-nderd was door de snelle opmarsch der colonne. Hij was het die djimats had verstrekt tot vrijwaring tegen onze projectielen o.a. fleschjes met gewijde olie, enz. Verder door de bevolking van Roengoes laten zoeken naar het gezin van La Oenroe; geen resultaat. De troep werd afgelost door 2 versche brigades onder bevel van Luitenant Minderman. De kapitein Siebelhoff ging met de drie brigades en de gevan genen naar hoofdbivak Taliwang terug. Hier bekende het ge vangen genomen hoofd van Limontit de schuilplaats van La Oenroe te weten, waarop hij onder geleide naar de brigades Minderman werd gebracht. Een colonne van 2 brigades maréchaussée en 1 groep Infanterie, was den 21sten Maart gezonden naar de kampongs Bretong, Laboean Lalar en Lalar ten einde de vuurwapens aldaar in te nemen. Zij keerde om 4f uur n.m. terug, medevoerende 2 lilla's, 24 voorlaadgeweren, 3 pistolen en eenige blanke wapens, door de bevolking ingeleverd. De houding van de inwoners tegenover den troep had niets te wenschen overgelaten, 's Avonds meldden zich verschillende hoofden uit de districten Taliwang en Djaréwé. Den volgenden dag werden door den Civiel Gezaghebber Banse, met behulp van de Boegineesche bevolking van Taliwang op aan wijzing, een twintigtal aanhangers van La Oenroe opgevat en naar Bima overgebracht. Gedurende de volgende dagen kwamen telkens volgelingen van La Oenroe zich onderwerpen, en werden, t,ot den 24sten Maart, ingeleverd 26 bronzen en ijzeren kanons, 3 repeteer-, 4 achterlaad- en 97 voorlaadgeweren, 7 revolvers en vele blanke wapens. Nadat op den 26sten Maart H. M. Siboga van Makasser was teruggekeerd, werd de bezetting van Taliwang weder door eene landingsdivisie van 20 man versterkt. Deze afdeeling bezocht op den 27sten Maart de kampongs ten O. en Z. O. van Taliwang en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 501