- 38 - hooren zouden nakomen, en dus de persoon van den vertegen woordiger van het Gouvernement in hun gebied volmaakt veilig zou zijn, boden de vorsten van die rijkjes ten bewijze hunner algeheele onderwerping, mij hunne wapenen aan, welke echter onder dankzegging voor deze uiting hunner goed gezind heid, aan de eigenaars werden teruggegeven. Den 30en April, om 6V2 uur v.m. begaf ik mij met den Ci viel Gezaghebber en den Radja van Sanggar naar Korreh, de hoofdplaats van dit rijkje, alwaar wij om 111/2 uur v.m. aan kwamen. Hier werd wederom eene bijeenkomst gehouden van hoofden en bevolking, waarbij verschillende aangelegenheden, het landschap betreffende, werden besproken. Na in den vroegen voormiddag van den len Mei Korreh te hebben verlaten, kwamen wij om 2 uur n.m. op de hoofdplaats Dompo aan, ongeveer tegelijkertijd met de Maréchausséecolonne. De hoofden en bevolking ontvingen mij en den troep op feeste lijke wijze. Kapitein Heijligers was, na den 28en April te Ampang een rustdag te hebben gehouden, met zijne afdeeling den 29en Daar Laboean Djamboe gemarcheerd (van 8s/4 uur v.m en den volgenden dag per prauw naar Gempo overgestoken, welke kampong na een vaart van 7 uren werd bereikt. Hier werd een bivak betrokken en den len Mei om 674 uur v.m. de marsch naar Dompo voortgezet. Deze marschindeeling was voor mijn vertrek door mij aldus geregeld. Gedurende den 2en en 3en Mei werd te Dompo verbleven, ten einde met den Sultan en Landsgrooten besprekingen te houden en regelingen te treffen over het landsbestuur, de regi stratie der bevolking, enz. Op den 4en Mei vertrok ik, slechts van den Civiel Gezagheb ber Banse vergezeld, te paard, langs de kampongs Dene, Sila, Resangaroe en Daroe naar het strand. De houding der bevol- kin liet nergens iets te wenschen over; op verschillende plaat sen was reeds druk aan de wegen en kampongs gewerkt en had het landschap reeds een geheel ander aanzien, dan op den 25en en 26en Februari t.v, toen wij hier gewapend tegenover de toen oproerige bevolking optraden. De Maréchausséecolonne marcheerde een uur na ons vertrek

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 510