3 TWEEDE 500FD5TUK. De strijdkrachten nolgens het reorganisatïebesluit nan 1907. Van de strijdkrachten, opgericht ter uitvoering vanhetreor- ganisatiebesluit van 1907, is de Lu-Kiun de voornaamste. In tegen stelling met de onder h, c, d en e, genoemde troepen, is de Lu- Kiun bij uitsluiting bestemd tot het handhaven van China's onafhankelijkheid. Recruteering, indeeling, formatie, enz. zullen achtereenvolgens hieronder besproken worden. a. De Lu-Kiun. 1. Recruteering. Het is de bedoeling, in China weerplicht in te voeren, waartoe reeds begonnen is met het opmaken van de noodige lijsten. Waarschijnlijk zal het nog lang duren, voordat de verschillende werkzaamheden afgeloopen zijn; in de provin cie Chili schijnt men daarmede ai ver gevorderd te zijn (1909) van de overige proviciën zou alleen Hupei met de voorbereiding gereed zijn. De diensttijd, in te gaan met het 218te levensjaar, is bepaald op 10 jaren, waarvan 3 jaren bij het actieve leger (Chang- Pei- Kiun), 3 jaren bij de eerste reserve (Toe-Pei-Kiun) en 4 jaren bij de tweede reserve (Kho-Pei-Kiun). Als overgangsmaatregel worden de noodige manschappen door aanwerving verkregen, waarbij, in tegenstelling met vroegere tijden, zekere eischen van lichamelijke gesteldheid, gedrag, e. d., gesteld worden. Zij mogen niet jonger dan 20 en niet ouder dan 25 jaar zijn de lichaamslengte moet minstens 1,59 M. bedragen. Misdadigers en opiumschuivers worden niet aange nomen. O. a. wordt gevorderd, dat de recruut de namen zijner voorouders tot in het derde geslacht kan opnoemen en dat hij voldoende onderricht heeft genoten, om een zeker aantal letter- teekens te kunnen ontcijferen 2). ïj Mil. Wock. 1909, No. 3. Volgens Vierteljahrshefte, enz. 1909, blz. 168, 1.60 M.; volgens andere opgaven 1.52 M. voor 't N. en 1.57 M. voor 't Z. 2) Voor de nog op te richten eenheden wordt te werk gegaan op do hieronder mede gedeelde wijze. Eerst wordt 1/6 deel van de eerste lichting ingelijfd. Na vijf maanden worden de besten benoemd tot korporaal of soldaat lste klasse en wordt het overige gedeelte der ichtirg aangeworven, c. q. opgeroepen en daarna door de eerst opgeroepenen onderwezen Na 8 maanden worden de beste onderwijzers tot onderofficier bevorderd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 529