4 De divisiën ontvangen hare recruten uit eene bepaalde provin cie of gedeelte van eene provincie, hetgeen het op oorlogssterkte brengen van de verschillende eenheden, zoomede het vormen van reserve-eenheden gemakkelijk maakt. Echter zijn in China aan dit stelsel eenige bijzondere nadeelen verbonden. De be volking van het Hemelsche Rijk telt bestanddeelen zonder eenigen aanleg of lust voor den militairen dienst; in sommige streken schijnt het grootste deel der bevolking de verlangde lichame lijke geschiktheid niet te bezitten. Ook wordt gevreesd, dat de localiseering der eenheden het vormen van geheime genoot schappen bevorderen zal, hetgeen een verderfelfjken invloed op den geest van het betrokken troependeel hebben kan. De localisatie kan men dan ook niet geheel doorvoeren en daarom is bepaald, dat daar, waar het noodige aantal man schappen niet verkregen kan worden, de aanvulling zal geschieden uit de naast bijzijnde provinciën, bij voorkeur uit streken, welke door spoorwegen met de standplaats der divisie in verbinding zijn. Behoudens het bovenstaande, zal de gewestelijke indeeling als volgt geregeld worden De militaire indeeling komt overeen met de administratieve de bataljonsdistricten komen overeen met de praefectures (fu), de compagniesdistricten met de gewone districten (hsien). Eenige bataljonsdistricten worden tot een regimentsdistrict vereenigd. Aan het hoofd daarvan staat een bureau, bestaande uit een recruteeringsambtenaar, 2 assistenten, 1 officier van gezondheid, 1 schrij ver, 2 onderofficieren en 6 man wacht. In elke fu is een bureau, 1 officier van gezondheid, 1 schrijver, 2 onderofficieren en 4 man wacht. Cavalerie, Artillerie, Genietroepen en Trein worden over de districten der Infanterie verdeeld. Wonen in een hsien meer dan 100 reservisten der eerste categorie, dan wordt daar een districcsonderofficiei aangesteld, die belast is met de controle, met de uitbetaling van de maande- lijksche delegatiën van de manschappen onder de wapens aan hunne ouders, met de bezorging van hunne brieven, met de voorbereidingswerkzaamheden voor het oproepen van nieuwe lichtingen, het bijhouden van de lijsten der reservisten, het wa penen en kleeden van de opgeroepen reservisten, e. d. Zijn er meer dan 100 man in de hsien, dan worden meerdere districts-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 530