7 ook van plan te zijn hun aantal te verminderen tegen uitbrei ding van het aantal militairen. Onder de hierboven gegeven getallen zijn niet begrepen het muziekkorps, sterk 54 man, 317 man voor de bureau-en ordon- nansendienst, zoomede voor de stafwacht, en het detachement gendarmes (Zie hiervoor later onder e.) De sterkte der vredesformatie wordt geschat op rond 10000 man, waarschijnlijk zonder officieren. Echter schijnt deze sterkte zelden bereikt te worden. Zoo zou in het voorjaar van 1907 de 9de divisie (Nanking) 2000 tot 3000 man te weinig hebben. (Vierteljahrshefte, 1909, blz. 168 169). Staf der Divisie. De divisie wordt gecommandeerd door een luitenant-generaal (Tu-Fu-Tuëng); de chef van den divisiestaf is een kolonel (Cheng-Sang-Lin) van den generalen staf. Voorts een kolonel als chef der intendance, bijgestaan door een luitenant-kolonel en verder personeel. Infanterie. De brigade (Sieë) bestaat uit 2 regimenten (piao) elk regiment telt 3 bataljons (ying). Het bataljon telt 4 compag nieën (tuë). Een compagnie is onderverdeeld in 3 pelotons (paë) a 3 sectiën (pu-ung). De sectie telt in vredestijd 14 man. De compagniescommandanten zijn bereden. Cavalerie. Het regiment cavalerie is onderverdeeld in 3 ba taljons; elk bataljon telt 4 compagnieën a 2 pelotons. Een peloton heeft 2 sectiën a 14 ruiters. Bereden-Artillerie. Het regiment is onderverdeeld in 3 batal jons a 3 compagnieën (tuë). Elke compagnie (batterij) telt 6 stukken. In verband met de terreingesteldheid is de verhouding van het aantal veld- tot dat der bergbatterijen geregeld. Wanneer de reorganisatie voltooid is, zullen 10 regimenten 9, 12 regimen ten 6 en 14 regimenten elk 3 bergbatterijen tellen. Mitrailleurcompagnieën. Van de mitrailleurcompagnieën is tot dusverre weinig bekend. Volgens sommige berichten zouden per compagnie 12 mitrailleurs aanwezig zijn. Administratief zou de compagnie tot het regiment artillerie behooren. Gedu-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 533