lichting op dubbele normale sterkte onder de wapens geroepen en met mogelijk zich meldende vrijwilligers bij de depotbataljons ingedeeld, om, na africhting, voor aanvulling te worden gebruikt. Het aantal op te richten depot-bataljons zal dus veel grooter worden dan hierboven is medegedeeld. Eene reservedivisie heeft dezelfde samenstelling als eene actieve divisie, eene reserve (gemengde) brigade bestaat uit 2 regimen ten infanterie a 2 bataljons, 1 bataljon cavalerie, 1 bataljon artillerie, 1 compagnie genietroepen en 1 treincompagnie. De compagnieën der depotbataljons tellen 300 man. Het volledig op oorlogssterkte brengen van de Lu-Kiun zal alleen mogelijk zijn, wanneer de laatst opgerichte divisie 10 jaren bestaan heeft, zoodat alle lichtingen der Ist0 en 2de reserve geheel geformeerd zijn. Binnen afzienbaren tijd zal dit niet mogelijk zijn, daar nog geen vierde gedeelte van het aantal actieve divisiën geheel aanwezig is. Wel schijnt men voorloopig troepen der vroegere weermacht bij de reserve te willen indeelen, maar de militaire waarde daarvan is uiterst gering. In het begin van 1909 zouden alleen de 2de en de 4de divisie op vollen oorlogsvoet gebracht kunnen worden, terwijl het aantal beschikbare reservisten voldoende zou zijn tot het op richten van slechts 1 reservebrigade per actieve divisie. Ook zal het vormen van de verschillende treinen op veel bezwaren stuiten, daar de noodige paarden, voertuigen en voer lieden door vordering verkregen moeten worden. Yoor de concentratie der beschikbare strijdkrachten zijn de volgende spoorwegen beschikbaar. Eene hoofdlijn van Hankou over Peking Tientsin Shan- Hai-Kwan Sin-Min-Tin naar Mukden Eene zijtak voert uit de provincie Shansi over Chen-Kja-Chuang naar Tai-Yen- Fu. Eene tweede zijtak gaat van Kai-Fang naar Yenchouhet stuk Yenchou Tsi-Nan-Fu is in aanbouw. Is dit stuk ge reed, dan bestaat er eene doorgaande verbinding met Tsing- Tau (Duitsch pachtgebied Kiau-Chau). Voorts de lijn Nanking Chinkiang Suchou Shanghai. Verder zijn in aanbouw eene lijn van Peking naar Kalgan 1) De verbinding Sin-Min-Tin Mukden is nog niet gereed.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 535