12 karakter en is bestemd om te worden ingetrokken, zoodra de organisatie van de Lu-Kiun met al hare reservelichtingen, zoo mede die der Siun-Jin-Kiun, geheel doorgevoerd is. Het bataljon (ying) infanterie der Siun-Fang-Tuë telt 3 on- derafdeelingen (Chao) a 8 sectiën (Puëng). Te zamen 301 offi cieren en manschappen. Het bereden gedeelte der Siun-Fang-Tuë wordt georganiseerd in eskadrons (Chi) van 3 pelotons elk. Het eskadron telt 181 officieren en manschappen en 135 paarden. In elke provincie worden de bataljons en eskadrons in 5 korpsen (Lu) gegroepeerd, welke onderscheiden worden als een voorste, achterste, rechter, linker en midden. Elk korps wordt gecommandeerd door een kolonel, aan wien zijn toegevoegd: 1 adjudant, 1 intendant, 1 secretaris, 2 schrijvers, 2 ordonnansen, 2 koks, 14 escorteruiters. Aan troepen volgens de nieuwe organisatie waren op 1 Januari 1909 reeds 430 bataljons en 119 eskadrons, te zamen 130000 combattanten beschikbaar, waarvan, zooals reeds medegedeeld, ongeveer de helft voor hare oorlogsbestemming geschikt wordt geacht. Bovendien aan andere formaties 86000 man. Over het gehalte wordt in de Chineesche pers luide geklaagd. De politietroepen worden ronduit eene hindernis voor de voor bereiding der invoering van de grondwet genoemd. Datpolitie- mauschappen en -officieren met rooverbenden gemeene zaak maken, schijnt meermalen voor te komen. Betreffende de „Pekingsche politie" wordt nog het hieronder- volgende medegedeeld Evenals in elke andere stad, waarvan de bevolking uit Chi- neezen en Mandsjoe's bestaat, is de Pekingscke politie samen gesteld uit off. en manschappen van beiderlei landaard. De bepaling, dat een Chineesch beambte geen Mandsjoe mocht bekeuren en omgekeerd, is echter afgeschaft.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 538