14 zen te voorzien, is een regiment der 6de Divisie tot versterking der gereorganiseerde paleistroepen aangewezen. Voorloopig staan de paleistroepen in geoefendheid ten achter bij de divisiën der Lu-Kiun. e. De Gendaemeeie (Jin-Cha-Tuëh). De gendarmerie is belast met de militaire politie; in tijd van oorlog wordt zij bovendien met het bewaken en geleiden van gevangenen en dergelijke diensten belast. Zij staat onder de bevelen van den chef van den Generalen Staf. Per divisie worde een gendarmeriedepöt opgericht. In het begin van 1909 hadden alleen de 2de, de 3de, de 4de, de 8ste en de 9de divisie hare gendarmes. Het korps wordt gevormd uit de beste onderofficieren en manschappen der Lu-Kiun. Ook de officieren zijn daarvan af komstig, zij kunnen echter ook rechtstreeks bij de gendarmerie dienst nemen. Bij de manoeuvres van 1908 was bij elke divisie een deta chement van 40 gendarmes ingedeeld. DERDE B00FD5TUK. Dog beslaande oDerblijfselen Dan de meermachf Dóór hel in uitDoering brengen Dan het reorganisaliebesluit Dan 1907, a. Het Mandsjoe Leger der Acht Banieren (Pa-Chi). Een Keizerlijk Besluit van 28 September 1907 gelastte de geleidelijke ontbinding van de bezettingen der Baniertroepen in 22 garnizoenen, welk na 10 jaren afgeloopen moest zijn. Om de manschappen niet broodeloos aan den dijk te zetten, zouden zij van den Staat een stukje land en gereedschappen ontvangen. Tevens maakte dit besluit een einde aan het voorrecht van exterritorialiteit, dat de Mandsjoe's nog bezaten. Voortaan zouden zij onder het gezag der Chineesche autori teiten staan. Echter heeft dit besluit zelfs nog geen begin van uitvoering ondergaan. Slechts een zeer klein aantal Mand sjoe's hebben zich bereid verklaard zich op den landbouw toe te leggen. Alleen is men begonnen opleiding en bewapening der eenheden,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 540