20 Elk Tu-Lien-Chou is ingedeeld in vier bureau's, n.l. voor organisatie, generalen staf, opleiding en intendance. Yoor de oude formaties is er een bijzonder bureau, dat verbonden is aan bet bureau organisatie. Het best in orde zijn (einde 1908) de Tu-Lien-Chou's te Peking, Tientsin, Wuchang, Nanking en Mukden; de overige zijn nog niet voltallig. Als een nadeel moet worden beschouwd, dat de officieren en beambten der Tu-Lien-Chou door den betrokken onderkoning of gouverneur en niet door den Minister worden aangewezen. Zoolang deze toestand bestendigd blijft, zal er geen krachtige leiding van het Ministerie van Oorlog uitgaan. d. De Generale Staf: (Chün-tse-fu). Evenals thans nog het bevel over en het beheer van de zeemacht, maakte vroeger de Generale Staf als eene afzonder lijke sectie deel uit van het Ministerie van Oorlog. Sedert het einde van 1909 is de Generale Staf van het Ministerie van Oorlog losgemaakt. Hij zal worden ingedeeld in 4, volgens andere berichten in 5 afdeelingen en zich bezig houden met de studie van mobilisatie, organisatie en operatieve aangelegen heden, buitenlandsche legers, mogelijke operatietooneelen, militaire aardrijkskunde en statistiek, voorts worden hier buitenlandsche militaire werken in de landstaal overgebracht en kaarten, plans, enz. uitgegeven. De agenten in het buitenland staan recht streeks onder den Generalen Staf, waaraan ook nog onder geschikt zijn de militaire topographische scholen en de gendar merie. Bovendien bestaan bij de Tu-Lien-Chou der provinciën afdeelingen voor den Generalen Staf. De Generale Staven van legerkorpsen worden eerst bij het oprichten van deze gevormd. Tot dusverre worden voor den stafdienst aangewezen officieren, die hetzij in Europa, hetzij in Japan of aan de vroegere mili taire scholen van Tientsin, Nanking e. a. hunne opleiding ont vingen en door hunne kennis boven het gros uitblinken. De chefs der divisiestaven zijn meerendeels afkomstig van de militaire school te Tientsin en hebben gediend bij de troepen van Yuan-Shi-Kai, die den kern van het nieuwere Chineesche Leger vormen. Zij zijn wat beter onderlegd dan de overige stafofficieren. Zij allen staan echter nog verre beneden het

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 546