21 gemiddelde peil van de stafofficieren der moderne legers. In de toekomst moeten de stafofficieren eene te Peking op te richten Hoogere Krijgsschool doorloopen hebben. Er wordt onderscheid gemaakt tusschen stafofficieren en adjuncten. De adjuncten dienen tot hulp van de stafofficieren bij de uitwerking en uitvoering van de door dezen ingediende voorstellen. Zij staan aan het hoofd van het schrijverspersoneel. Zij worden gekozen uit de troepenofficieren of uit de adminis tratie- en intendanceofficieren. De stafofficieren hebben de volgende rangen. Chef van den staf van een LegerkorpsGeneraal-Majoor. Chef van een divisiestaf: Kolonel. Stafofficier der 1ste klasse: Luitenant-Kolonel. Stafofficier der 2de klasse: Majoor. Stafofficier der 3de klasse: Kapitein. De adjuncten hebben de volgende rangen: Adjunct bij den staf van een legerkorps: Kolonel. Adjunct bij een divisiestaf: Luitenant-Kolonel. Adjunct bij een brigadestaf: Majoor. Over het algemeen zijn de staven der divisiën nog verre van voltallig. e. De Financiën. De grootste hinderpaal voor het krachtig doorzetten van de militaire hervormingen is het gemis aan eene rijksbegrooting. Iedere provincie heeft hare eigen begrooting en heeft slechts eene bepaalde som af te staan tot onderhoud van de Keizerlijke Hofhouding en van de Rijksdepartementen van algemeen be stuur. Het Ministerie van Oorlog is dus niet alleen afhankelijk van den stand der provinciale kassen, doch ook van den goeden wil der onderkoningen of gouverneurs. In afwachting, dat in dezen verkeerden toestand verandering gebracht is, is bij Keizerlijk Besluit bepaald, dat elke provincie te zorgen heeft voor betaling en onderhoud van de daar ge legerde troepen van de Lu-Kiun, van de Siun-Jin-Kiun en van de Siun-Fang-Tuë. Yoor rekening van het Rijksministerie van Financiën komen het Lu-Kiun-Pu, de militaire scholen, de arsenalen te en nabij

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 547