22 Peking, de 4 divisiën van het Leger van Peking, één van de drie in de provincie Sze-Chan en één van de twee in de provincie Yu-Nan te vormen divisiën. Deze regeling was echter gemakkelijker gemaakt dan uit gevoerd. De provinciale kassen bleken over het algemeen over te weinig middelen te beschikken, om het verlangde aandeel en de onkosten der weermacht op te brengen. Echter schijnt de Keizerlijke Regeering niet van plan te zijn op alle bezwaren in te gaan. Zoo dienden in 1909 de onderkoning van Liangkiang en de gouverneur van Kiang-Su te zamen het verzoek in het bedrag van 210000 taels, dat zij tot onderhoud der nieuwe formaties moeten opbrengen, te verminderen op 105000 tails. Echter werd dit verzoek rondweg geweigerd en opnieuw bepaald, dat de Liangkiangprovinciën de nog over 1908 verschuldigde 160000 taels hadden te voldoen en bovendien in de toekomst 210000 tails per jaar. Het is de vraag, of de Regeering door zulk optreden altijd succes hebben zal. Zoolang het financiewezen niet op deug- delijken voet is ingericht, kan een krachtig doorzetten van de militaire hervormingen niet verwacht worden. De militaire uitgaven in 1908 werdea geschat op 60 millioen tael 105 millioen gulden. De jaarlijksche kosten van het gemoderniseerde Leger, wanneer de reorganisatie voltooid is, worden geraamd op minstens 92 millioen tael 161 millioen gulden. Eene divisie kost de betrokken provincie jaarlijks 1.400.000 tael, waarvan 1.130.000 tael alleen voor tractementen, enz. ZESDE 500FD5TUK, Bet (Diliiaire Onderlijs, Eene van de zwakke zijden der nieuwe formaties is het officierskorps. Vroeger ontvingen de officieren nauwelijks eenige vakopleiding; zij verkregen hun rang hoofdzakelijk door geld of door begunstiging. Met het invoeren van de nieuwe formaties is de opleiding der officieren op vaste grondslagen gevestigd. De groote behoefte aan officieren maakt het echter onmogelijk, allen even grondig op te leiden. Het zal dus nog jaren en jaren duren, voordat het Chineesche Leger in

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 548