42 lijke aanrandingen of smeulende ontevredenheid, zullen zij daarvan, met den meesten spoed, omstandig aan het Departe ment van Oorlog rapport doen, en zeiven, in afwachting van hevelen, de noodige maatregelen nemen. Indien dit echter binnenlandsche onlusten op ons grondge bied betreft, zal de militaire autoriteit hare hulp niet verleenen dan op schriftelijke aanvrage daartoe van wege de civiele auto riteit, daarbij in het oog houdende dat de sterkte der troepen op de buitenbezittingen ten doel heeft de bewaring van den aanvertrouwden post, en geenszins berekend is tot het doen van veroveringen, enz:, weshalve zij gehouden zijn hunne be denkingen in te brengen, indien zij door de civiele autoriteit tot het doen van excursiën worden aangemaand; en bijaldien de vorderingen van den civielen gezaghebber in strijd zijn met dat beginsel, zoodanig dat daaruit gevaar voor den militairen post zou kunnen voortvloeien, zijn zij verplicht dezelve af te wijzen en daarvan onmiddellijk rapport aan het Departement van Oorlog te maken. Op plaatsen afgelegen van de standplaats van een militairen commandant, zullen, indien de civiele gezaghebbers militairen bijstand aan de bijzijnde militaire autoriteit vragen, deze dien bijstand mogen weigeren, mits gehandeld worde in den geest van het vorenstaande en overeenkomstig het besluit van com missarissen-generaal ddo. 5 Januari 1817 no. 11, (besluit van den Gouverneur-Generaal ddo. 12 Januari 1817 no. 1). Zij zullen nimmer deel nemen aan conferentiën, door den civielen gezaghebber belegd ter zake van krijgsbedoelingen, maar zich eeniglijk tot zijn persoon verhouden. Art. 12. In tijd van rust en wanneer de omstandigheden het niet hoogst noodzakelijk maken, zullen zij geen verandering in de dislocatie maken of beweging van troepen mogen gelasten zonder speciale autorisatie van het Departement van Oorlog; zij zullen deze maatregelen eigener autoriteit alleen in spoed vereischende gevallen mogen nemen en alsdan onverwijld en gelijktijdig met de afzending van zoodanigen last daarvan rapport doen aan het Departement van Oorlog.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 54