- 24 elementen uit de gelederen, tusschen 15 en 20 jaren oud, kunnen, na een toelatingsexamen afgelegd te hebben, aan een dergelijken snelafrichtingscursus deelnemen. Per divisie, c. q. per gemengde brigade, wordt eene weten schappelijke cursus opgericht, waar de officieren de eens ver kregen kennis kunnen onderhouden. Het is de bedoeling, deze cursussen mettertijd te vervangen door eene Keizerlijke normaalschool, bestemd voor de officieren uit alle provinciën. Een sterk, uit de 3 wapens samengesteld detachement zal aan deze school worden verbonden. Het bezoek van de voorbereidende militaire scholen laat niets te wenschsn over. In het bijzonder is dit het geval na opening van de adellijke cadettenschool, waarin de zoons van leden dei- dynastie en van de hoogste Mandsjoe- en Chineesche dignitarissen opgenomen worden. Aan deze school is bovendien nog verbonden een militaire leercursus voor prinsen en hertogen van het keizerlijke hof. Het aantal leerlingen der voorbereidende militaire scholen bedraagt 7000 (1908). Het leeraarspersoneel bestaat hoofdzakelijk uit Chineezen slechts een klein aantal buitenlanders: 20 Japanners en 5 Duit- schers. De Chineesche leeraars zijn afkomstig van de „Krijgs school" te Tokyo, of van de voormalige militaire scholen te Tientsin, Pao-Ting-Fu, Wuchang en Nanking. De lsten Juli 1908 hielden zich in Japan op 700 Chineesche jongelieden in het belang hunner militaire opleiding. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat voortaan jaarlijks niet meer dan 50 jongelieden ter opleiding naar Japan zullen gaan. Voorts zullen elk jaar 15 oudere aspiranten voor 5 jaar naar Frankrijk worden gedetacheerd; ook Duitschland heeft zich bereid verklaard Chineesche officieren verder op te leiden. Sedert 1904 werden meer dan 40 officieren en vaandrigs bij verschillende Duitsche troependeelen gedetacheerd. Uit deze elementen hoopt men mettertijd genoeg stof voor leeraarspersoneel te verkrijgen. De onderofficieren zijn afkomstig uit de soldatenscholen. Moeten in korten tijd onderofficieren voor eene nieuw opgerichte brigade, c.q. divisie verkregen worden, dan wordt een gemengde

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 550