27 piijslijst voor het verkrijgen van de verschillende rangen heeft vastgesteld. De bevordering van bataljons-tot regimentscom mandant kost 3000 tael, van regiments- tot brigadecommandant 5000 tael en van brigade- tot divisiecommandant 10000 tael. "Van deze sommen zou Fong-Shan een vijfde deel en de tus- schenpersoon het overige ontvangenvoor vrienden en ver wanten van invloedrijke personen schijnt een goedkooper tarief te gelden. Officieren en manschappen ontvangen slechts 0,7 deel hun ner soldijhet overige verdwijnt meestal in de zakken der hoogere autoriteiten. Vandaar, dat men een divisiecommandant op 250000 tot 300000 tael schat. ACBT5TE B00FD5TUK. Onderofficieren en Soldaten. Het Chineesche Leger kent slechts twee onderofficiersrangen, n. 1. sergeant en korporaal. De werkzaamheden, welke bij ons door den sergeant-majoor worden verricht, zijn daar aan een officier opgedragen. Het maandelijksche traktement van een korporaal bedraagt 4,8, van een sergeant 5,8 tael. De soldaten worden onderscheiden in twee klassen. De recru- ten worden als soldaat 2de klasse ingelijfd. Na vijf maanden kunnen zij, die zich door kennis en ijver onderscheiden, tot soldaat lste klasse bevorderd worden. Een soldaat 2de klasse ontvangt 4,20, een soldaat l,ta klasse 4,5 tael 's maands. Elke maand wordt hiervan 1 tael afgehouden en aan zijne ouders gezonden. Tot de eerste reserve behoorende, ontvangt de man 1 tael per maand, tot de 2de reserve behoorende, de helft. nESEDDE B00FD5TUK. Bewapening en Uitrusting. Het Chineesche Leger vertoont in zijne bewapening eene groote verscheidenheid, een gevolg van het gebrek aan eenheid in vroeger tijden, doch welk gebrek nog niet geheel wegge nomen is. Vroeger hadden de onderkoningen en de gouver neurs der provinciën ieder hunne eigen troepenmacht, die zij

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 553