32 52 Onderofficieren en manschappen, 1 groote ballon wagen, 11 karren met gas. Elke vliegerballon was voorzien van 700 M. touw; de waar nemer in de mand was telefonisch met den beganen grond ver bonden. Tot het geven van seinen gebruikte men drie kogelballons. Pontonmaterieel. Het pontonmaterieel wordt bediend door de genie. Elke ponton bestaat uit twee deelen. Eén voertuig zou 4 halve pontons vervoeren. Voertuigen. Bij den trein gebruikt men lichte karren, welke op de slechte wegen en in het geaccidenteerde terrein zeer goed voldoen. Zij worden bespannen met 1 muildier. Een tweede muildier is be schikbaar om het eerste af te lossen of om er vóór gespannen te worden. De geneeskundige dienst beschikt over 3 soorten voertuigen, n.l. 1. Gewone karren van den trein (zie boven) tot het vervoer van de tenten; 2. Raderbaren, getrokken door koelies; 3. Voertuigen voor geneesmiddelen, verbandstoffen, instru menten, e. d. Tentmaterieel. Bij elke verbandplaats behooren 5 tenten, waarvan één dient voor huisvesting van het geneeskundige personeel. De overige vier zijn bestemd tot opneming van 40 lijders. Bovendien nog eene tent voor operatiekamer, tevens verblijf van een officier van gezondheid. TIEDDE 500FD5TUK. De Kleeding. Alle wapens en diensten dragen dezelfde uniform, n.l. eene tuniek met staanden kraag en gesloten door vijf knoopen pantalon met slobkousen of beenwindsels en rijgschoenen met dikke, met spijkers beslagen zolen. Bij de bereden wapens rijpantalon met bruine laarzen, beenstukken, enz; sporen. Op het hoofd een pet met klep en platten bodemde staart wordt

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 558