- 35 De Mandsjoe-politie van Peking (zie blz. 12.) draagt eene grijze uniform. De Chineesche politie van Peking (zie blz.13.) draagt eene zwarte uniform met gele uitmonstering. Onderscheidingsteekenen, gouden galons om de pet en om het benedeneinde der mouwen voor de officieren en gele banden voor onderofficieren en minderen, en wel: Kapitein (Shu Kuan): drie, Eerste-Luitenant: Twee, Tweede-Luitenant (Shu-Chang): één, Sergeant (Hsün-Kuan): drie, Korporaal (Hsün-Chang): twee, Poütiesoldaat (Hsün-Pu): één. ELFDE 500DF5TUK. De Verpleging. Door het organiseeren van den dienst der intendance heeft men de troepenofficièren ontlast van alle administratieve beslommeringen en komen deze niet meer, zooals vroeger, in de verleiding, zich ten koste hunner manschappen te verrijken. De knoeierijen zijn echter nog niet verdwenen. Maandelijks op een bepaalden datum zendt de intendance de noodige fondsen voor den aankoop van levensmiddelen en fourages en voor de uitbetaling van officieren en manschappen naar de korpsen. Van het maandelijksche tractement der manschappen wordt 1 tael ingehouden, waarvoor de intendance hun rijst verstrekt; zelf moet hij dan nog betalen zijne toespijzen, zijn poets gereedschap en zijn lijfgoed. Het gevolg is, dat velen in plaats van toespijzen, opium voor hun geld koopen, zoodat klachten over het gevolgde stelsel niet uitgebleven zijn. Veelal worden menages onder toezicht van den compagnies commandant met een gehuurden kok opgericht. In den veldzak voert de soldaat een noodration beschuit voor 2 dagen (2 X 800 6.) medein de verplegingscolonne der divisie worden medegevoerd levensmiddelen voor vier dagen en paar den fourage voor één dag. Gedurende de manoeuvres van 1908 ontvingen de manschap-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 561