86 pan's ochtends thee en 6 beschuiten1) ieder; de middag- en de avond maaltijd bestonden geregeld uit rijst, varkensvleesch en groenten. Het voedsel werd sectiesgewijze toebereid en uitgegeven. Het ration bedroeg in 1905 en 1906: 800 G. rijst en 400 G. groenten per dag; het vleesch kookten de manschappen zelf. In de veldflesschen gekookt water. Spiritualiën, thee of koffie mogen niet medegenomen worden; koude thee verooorzaakt bij Chineezen buikpijn en diarrhée. Ook de de paardenfourage wordt door de intendance aange kocht en daarna aan het korps verstrekt. Yroeger werd zij door de korpscommandanten gekocht, doch toen bleek, dat de dieren er hoe langer hoe slechter gingen uitzien. Als fourage worden verstrekt gehakt stroo, kaolian, gerst, enz. TWflflbFDE 500FD5TUK. Remonteering, enz. In het leger worden gebruikt paarden en muildieren. De Chineesche en Mongoolsche ponies zijn klein en stevig, met korten hals en gedrongen lichaamsbouw zij hebben niet veel temperament, maar zijn bestand tegen groote vermoeienissen. De voornaamste paardenmarkten zijn Kalgan, Dolon-nor en eenige andere punten aan de grenzen tusschen Eigenlijk-China en Mongolië. Bovendien weiden in de binnenlanden van Mongolië de Keizerlijke paarden (in 1895 100000 stuks), die in bijzondere gevallen voor de remonteering der cavalerie kunnen dienen. De aankoop geschiedt door officieren, die, van de noodige fondsen voorzien, de streken afreizen, waar paarden en muil dieren gefokt worden. De africhting geschiedt bij de korpsen; de paardenartsen be schikken ieder over een officier, belast met het toezicht over de paarden en die te letten heeft op de voeding, het poetsen, het beslag, enz. Over het algemeen zijn de ruiters der cavalerie te zwaar voor hunne ponies, bovendien is hunne rijkunst van dien aard, dat de kogels er ernstig onder lijden. Zij kunnen geen behoorlijken aanval rijden, ook zijn er te veel schimmels. 1) Volgens andere berichten 5 beschuiten.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 562