37 Voor de veldartillerie zijn de Inlandsche ponies, ook in ver band met de ongunstige gesteldheid der wegen, niet sterk ge noeg. De muildieren, die veel bij den trein worden gebruikt, zijn veel beter, maar ook veel duurder. Het onderhoud laat zeer veel te wenschen overde voeding eveneens; zij is er wel op berekend de paarden dik en vet, doch niet, om ze krachtig te maken. Paardenkennis en rijkunst van officieren, onderofficieren en manschappen staan zeer laag. De prijs van een goed paard bedraagt 80 tael. De muildieren uit Shantung, waar de beste gefokt worden, kosten gemiddeld 200 tael. Ten einde de oplossing van het remonteeringsvraagstuk te bevorderen, heeft de Chineesche regeering den uitvoer van muildieren verboden en overweegt zij maatregelen om door kruising met buitenlandsche rassen het Inlandsche ras te ver beteren. Bij sommige regimenten cavalerie worden Japansche en Australische paarden gebruikt; veel bijzonders is dit niet. DERTIEI1DE B00FD5TUK. De militaire maarde nan hei nieuinere Chineesche leger. Uit de vorige hoofdstukken is reeds meer dan één zwakke zijde van het nieuwere Chineesche Leger gebleken. Zoo is ge wezen op het officierskorps, dat nog niet voor zijne taak bere kend is en waardoor uit den aard der zaak de uitkomsten der opleiding nog lang niet bevredigend kunnen zijn. Verder het feit, dat de provinciale autoriteiten nog altijd te veel invloed op den gang van zaken kunnen uitoefenen en het gebrek aan geldmiddelen, waardoor het doorzetten van de hervormingen minstens evenveel vertraging ondervindt, als door de tegenwer king van sommige onderkoningen en gouverneurs, die zich in hun provincialistisch drijven bedreigd zien. Toch zijn er, vergeleken bij vroeger, groote vorderingen ge maakt. Niettegenstaande alle bezwaren, schijnt het de Keizer lijke Regeering werkelijk ernst met hare plannen te zijn en schijnt zij daarbij op den steun van de ontwikkelde bevolking te kunnen rekenen. 1) Zoo werd bjj de manoeuvres van 1908 opgemerkt, dat men de hoeven zoo lang had laten worden, dat de dieren voortdurend struikelden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 563