was gelegd en zijn mooiste karbouw gestolen. Deze daad van geweld was de officieele afkeuring door Tgk. Dagang van Panglima Prang Banta's gidsen diensten. De gevangen dochter van Peutoea Gam werd aan hare in de gp. Poelo Kawa wonende moeder terug gegeven. In de eerste helft van Mei gelukte het mij niet behoorlijke inlichtingen omtrent de schuilplaats van Tgk. Dagang Blang Djeurah te verkrijgen. Ook gelukte het mij niet een man te vinden, die mij de schuilplaats van de bende der Tiro Oelama's wilde wijzen, zoodat ik mijn plan, den Commandant der 4e Divisie Marechaussee de uitvoering over te laten, moest op geven. Toch waren de door mij verkregen inlichtingen echter van dien aard, dat daarop desnoods kon worden geageerd. Wel iswaar blijft het optreden met slechts 2 brigades tegen eene dergelijke uitgebreide schuilplaats eene twijfelachtige onderne ming, daar noodzakelijk de insluiting zeer onvolkomen zal moeten zijn, terwijl een paar gewonden een zoo zwakke pa trouille dwingen kunnen om terug te keeren, maar daar ik hoorde, dat Teungkoe Tjhi Majét er over dacht zijne schuilplaats voor eene andere te verlaten, omdat de toegangswegen op den duur te duidelijk zichtbaar werden, besloot ik toch niet langer te wachten en de koe bij de horens te vatten. Van mijne spion nen had ik de volgende inlichtingen verkregen 1 e. de fourageurs gingen in de richting van de Poetjo Kr. Balè 2e. op den weg van de schuilplaats naar Tangsé was een ladang met wachtposten 3e. op den weg van Geumpang naar de schuilplaats was eveneens eene ladang met wachtposten (Poetjo Aloeë Smi); 4e. er stonden wachtposten naar den kant van Pedië in de tjotten 5e. Tgk. di Boekét was in de schuilplaats aanwezig 6e. er werd gefourageerd in Pedië zoowel als in Tangsé; in Pedië bij voorkeur als ik mij in het bivak Tangsé ophield. In verband met deze inlichtingen vermoedde ik, dat ik, kap pende langs den Z. rand van den Goenöng Meurenoeuë en den Goenóng Alimon van W. naar O. den door de fourageurs ge volgden weg zou moeten snijden. Daar ik in Tangsé in het 10

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 588