Rapport ODer eene geneeskundige reis naar ffianila 5 14 CDaari 1910, De eerste 2 dagen na aankomst werden besteed aan de regeling van particuliere zaken en het afleggen van officieele bezoeken bij verschillende civiele en militaire autoriteiten, die ons de gewenschte introducties verleenden, benoodigd om be hoorlijk aan de ons gestelde opdracht te kunnen voldoen. De commandant der gezamenlijke troepenmacht in de Philip- pijnen, Generaal Duvall, ontving ons op zeer in 't oog loopen- de, voorkomende en behulpzame wijze, verleende ons eene introductie tot Kolonel Crampton, den chef v/d M. G. D, in deze eilanden, die ons weder op zeer beleefde wijze in contact bracht met Kolonel Richards, den chef van het Division-Hos pital, de grootste en centrale militaire ziekeninrichting voor de landmacht dezer Amerikaansche bezittingen. Div ision- Hospital Kolonel Richards geleidde ons op de meest voorkomende wijze gedurende Hh 4^2 uur door deze ziekeninrichting rond om ons alles tot in de fijnste bijzonderheden toe te lichten. Dit militair hospitaal, dateerende uit den Spaanschen tijd, gelegen aan de voorzijde aan eene breede straat, met uitzicht in de verte op de wallen van het oude fort van Manila, aan de achterzijde grenzende aan de breede Passigrivier, bestaat uit één verdieping hooge paviljoens, staande op steenen neuten en opgetrokken van een harde houtsoort (teak hout), terwijl de vloeren van donker bruin hout gemaakt zijn. Deze gebouwen zijn wel wat oud, doch nog in zeer goeden staat. Links naast den ingang van het Hospitaal vindt mende kleine localiteiten, gebruikt als bureau voor den chef, den kapt. adjudant, het verdere bureaupersoneel, en het archief. Rapport, I. M. T. 1911. 1

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 5