ik den terugmarsch naar de ladang, waar wij eindelijk na na lang dwalen weer terecht kwamen. Ten 11 u. 30 n. m. was alles weer vereenigd op een, ten Z. van de eerstaangetroffen (onbewoonde) ladang gelegen, 2e ladang met een 8 tal op ons schieten verlaten hutten. Alhier werd gebivakeerd. Den volgenden morgen besloot ik onverwijld tot de vervol ging over te gaan, waartoe wij vroeg weer van de ladang afmarcheerden, het lichtgewonde kind, een jongetje van 1J jaar, medenemende. Bij de overvallen schuilplaats, reeds lang bestaande en gevormd door 10 hutten, eene meusigit en een reeds eenige jaren oud overdekt graf, gekomen, gelukte het de sporen van den gisteren gevluchten zwaargebouwden man na lang zoeken ten 11 u. v. m. terug te vinden. Zij waren over den achter de schuilplaats gelegen waterscheidenden tjot afgedaald in een Aloeë en deze over den steilen rug op den 1. oever stroomafwaarts gevolgd. Thans begon, achter de nu en dan listig verborgen sporen de vervolging door een door de steilte der ravijnen zeer moeilijk terrein. Een misstap of het breken van een worteltje of takje kon iemand op de rotsen te pletter doen vallen, en het bendetje had, zeker in het idee dat wij hen in dergelijk zwaar terrein niet konden volgen, met opzet telkens de olifantspaden verlaten om langs de hellingen der hier en daar kale rotsen hun spoor te verbergen Het heeft hem echter niet mogen baten. Ten 3 u. n m. werd eindelijk de weg meer begaanbaar en ten 5 u. n m kwamen wij langs een olifantspad weer aan de zelfde groote in Z. richting stroomende Aloeë (zooals later bleek de linker bronrivier van de Aloeë Simie), die wij, van de ladang komende, waren overgestoken. Alhier werd het bivak betrokken; de trein kwam u. na de spits binnen. Den 5den September werd de marsch voortgezet aan den r. oever van de Aloeë eerst in W. daarna in N. richting, zoodat ik vermoedde, dat de vluchtelingen terugkeerden naar de ladang en de overvallen schuilplaats. Ten 9 u v. m werd de plaats gevonden waar 4 personen den nacht op de bladeren zittende, 30

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 608