51 12 Juni. Het gerucht loopt, dat in deze maand een 1000 tal mannen het kampement zal aanvallen. 16 Juni. De Controleur krijgt bericht, dat een paar dagen ge leden een bende van 300 man benedenstrooms Pendjaringan zou zijn geland met het doel het kampement aan te vallen, doch onverrichter zake is teruggekeerd. 18. Juni Lampendiefstal als op 11 Juni. 23 Juni. Een Europeesch luselier, die zich op een 25 pas buiten het bivak te slapen had gelegd, door een Djambiër met messte ken vermoord. 24 Juni. Het blokhuis, op den linker oever der Batang Hari tegenover de Tambesimond gebouwd tot dekking van de politie, die daar voor controle van het verkeer gestationeerd is, 's nachts afgebrand. Uit een bivak betrokken tot dekking van wegenarbeid worden 2 geweren M. 95 met 100 patronen gestolen. De dief niet te achterhalen. 25 Juni. Bij een poging tot arrestatie van het hoofd van Ram- boetan Asam verzet ondervonden, waarbij een Djambiër gewond wordt. Op den terugweg door de patrouille enkele schoten ontvangen, zonder dat het gelukt den schutter in handen te krijgens' nachts twee koeien (sapi's) uit de veekraal gestolen. Een vrij geloofwaardig bericht komt binnen, dat een paar honderd man uit de Bating Limo (Soeroelangoen en nabij gele. gen doesoens) benedenstrooms Pendjaringan zullen landen, ver volgens naar Kantau Kapas Moeda zullen marcheeren, om van daar het kampement aan te vallen. Bericht ontvangen dat tusschen Rantau Kapas Moeda en Ran- tau Kapas Toewa drie politieoppassers en een Djambiër zijn vermoord. Een patrouille van 80 man, die naar aanleiding van dit be richt te Rantau Kapas Moeda eenige voornamen zal arrestee ren, krijgt in het bosch vuur en wordt met blanke wapens aangevallen. De vijand verdreven, waarbij hij acht dooden, onze patrouille twee licht gewonden, krijgt. De doesoen verlaten bevonden. Bij een hinderlaag, die 's middags om 3* uur gelegd wordt,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 63