54: te vermelden worden hier de voornaamste bepalingen genoemd uit de instructie, waaraan de commandant gebonden was. wordt den Detachement-Commandant opgedragen voor de beveiliging van onze vestiging en omgeving te Soeroelangoen het noodige te verrichten, de bevolking in ons gebied eventueel de noo- dige bescherming te verleenen en te patrouilleeren in ons gebied". „De van uit Soeroelangoen in ons gebied te maken patrouil les mogen, zoo die zich in de richting der Djambische grens bewegen, niet minder sterk zijn dan 100 bajonetten" „De patrouilles zullen steeds vergezeld zijn van den Con troleur, dan wel een of meer door hem aan te wijzen hoofden". „Bij de tenuitvoerlegging van het vorenstaande zal in het oog worden gehouden, dat in de zeer bedekte terreinen, die er worden aangetroffen, het nauwgezet nakomen der veiligheids maatregelen een gebiedende eisch is en dat de Djambische grens niet mag worden overschreden." „Het bepaalde bij A. O. No. 1 van 1849 mag niet uit het oog worden verloren." „Op veel zorg aan drinkwater te besteden wordt aangedrongen." 6 Juni. Aankomst van de compagnie van Delden. 20 Juni. Een uitgezonden spion brengt het bericht, dat „Pon dok Benteng" (halverwege de Singkoet en de B. Asei) door 150 man van Boekit Boelan is bezet. Aan de Tambesi zijn benedenstrooms van Ladang Pandjang bentings opgeworpen. 23 Juni. Een spion bericht, dat de lieden van de Boven Tambesi en Boven Batang Asei te Soeroelangoen (Djambi) ver zameld zijn met geen ander doel, dan de Tamiang het opstoomen te beletten. De versterkingen aldaar zouden bewapend zijn o. a. met 5 lila's en even zooveel houten kanonnen. Depati Amid van Tiga Doesoen (dezelfde, die het vorige jaar aansluiting zocht bij het Gouvernement) blijft ons goedgezind. 24 Juni. Spionnen, die naar de Batang Asei zijn gezonden, keoren met de volgende berichten terug: Pondok Benteng is geheel versterkt, omringd door aarden wallen, (breedte 2 vadem, lengte 50 vadem, hoogte 1 vadem)<

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 66