56 - Commandant kapitein van Delden. De Controleur vergezelt den troep. 1 2e Luitenant, 1 Onderluitenant, 3 Europeesche onderofficieren, 2 Inlandsche 21 Europeesche korporaals en minderen, 76 Inlandsche Ambulance, Officier van gezondheid Bonthuis met personeel, 4 kistjes reserve munitie. De troep ingedeeld in sectiën: spits 6 goede schutters le sectie: voortroep 2e sectie: hoofdtroep 3e sectie: achterhoede. De ambulance en de Inlandsche hoofden achter de 2e sectie. Tot 9 uur werd de marsch ongestoord voortgezet, toen ach tereenvolgens op drie versperringen van boomstammen ge stuit werd, waarvan, de tweede door een drietal Djambiërs bewaakt werd, welke, na op den voortroep gevuurd te hebben, vluchtten. Aan de Singkoet gekomen werd daar eenigen tijd in stel ling (in een soort carré-formatie) verbleven en ontving de troep nog enkele schoten. Toen om 10 uur de terugmarsch werd aangevangen, werd de voortroep uit den Oostelijken boschrand op 30 a 40 M. hevig beschoten, waardoor één fuselier sneuvelde. Met snelvuur werd het vuur van den vijand tot zwijgen gebracht, waarna ongehinderd kon worden doorgemarcheerd. Onze verliezen bedroegen een doode en twee gewonden. Later ingekomen berichten meldden, dat de vijand 300 man sterk zou zijn geweest, en bij deze ontmoeting vijf dooden en vele gewonden zou hebben gekregen. 8 Juli. Er wordt een aanvang gemaakt met het openkappen van het terrein aan weerszijden van den nieuwen weg om veiliger te kunnen marcheeren. 21 Juli. Een patrouille van de sterkte en samenstelling als op den 4en Juli tot dekking der werkzaamheden aan den weg, te verrichten door 400 man der bevolking, raakt in gevecht met den vijand.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 68