62 30sten Augustus toegezegd; het bereikte MoearaRoepit toen de colonne reeds te Pondok Benteng was en werd van daar naar Palembang teruggezonden om in reserve te blijven tegen mogelijk meerdere dergelijke objecten. Den 22sten rukten de troepen uit, teneinde met de dwangar beiders het terrein langs den nieuwen weg beter open te kap pen, welke arbeid den 23sten werd voortgezet; dien dag stierf een Amboneesch fuselier aan cholera en kwamen bij twee Eu- ropeesche fuseliers verschijnselen van die ziekte voor, waaraan zij den volgenden dag bezweken evenals een Europeaan (parti culier) op den pasar. De meest uitgebreide maatregelen tot bestrijding der ziekte werden genomen, zonder dat men kon beletten, dat zij meer dere slachtoffers ook onder de bevolking maakte. In verband met het optreden der cholera werd geneeskundig advies ingewonnen en daarop den 25sten besloten zoo spoedig mogelijk naar de Singkoet op te rukken, om niet meer naar Soeroelangoen, den cholerahaard, terug te keeren. Nadat den 26sten nog doorgebracht werd met het in orde maken van barakken voor de nog van Java verwacht wordende troepen en dien dag nog enkele schoten op het blokhuis vielen, werd den 27sten onder persoonlijk bevel van Overste Christan naar de Singkoet opgerukt. Aanvankelijk werd gemar cheerd langs den weg Soeroe langoen Singkoet; op ongeveer 2 K.M. voorbij de Soengei Kaoe stootte men op een versperring die veel oponthoud veroorzaakte, 500 M. verder kreeg de voor hoede krachtig vuur van achter een tweede versperring van zware boomstammen. Daar de weg geheel versperd was door rechts en links omgekapte zwa re boomstammen, die een on doordringbare hindernis vorm- Marschorde. Voorhoede: Compagnie garnizoensbataljon. 1 Sectie Geniefoepen. Hoofdmacht Colonne Commandant. Staf. 4e Compagnie 2de Bat. Inf. J 2de idem. Achterhoede i 2de Comp. 2de Bat. Inf. Volgden zelfstandig, de bagage, de groote trein. dekking le Comp. 2de Bat. Inf.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 74