64 verovering te duur gekocht en daardoor van twijfelachtige waarde zou geweest zijn. Op grond van de bovenstaande overwegingen betrok de colonne voorloopig het bivak te Pangkalan Bringin. De volgenden dag rukte een patrouille uit ter sterkte van een peloton infanterie tot nadere verkenning van de werken en tot het verontrusten van de bezetting. De stelling bleek nog bezet te zijn. Dien dag richtten de troepen Pangkalan Bringin in tot een etappepost op den weg naar Tiga Doesoen en keerden alle dwangarbeiders naar Soeroelangoen terug onder dekking van een compagnie. In den namiddag kwamen aldaar nog de 3de compagnie van het 2de Bataljon Infanterie en een detachement Artillerie, bestemd voor de bediening van de in het gewest aanwezige bergstukken, aan. Den 29sten Augustus om 9 uur v. m. rukte wederom een pelo ton uit Pangkalan Bringin uit, dat tot de ontdekking kwam, dat de werken thans verlaten waren. Begunstigd door zwaren regen en donker weer had de vijand 's nachts zijn sterkten verlaten. Tot den 3den September bleven de troepen te Pangkalan Bringin verzameld, in dien tusschentijd de versterkingen op ruimende (voor de inrichting zie schets) en den weg openleggende, een arbeid van reusachtigen omvang, terwijl over de Singkoet een brug werd geslagen. De drie laatste dagen was het bivak te Singkoet van verschillende zijden beschoten, waarbij wij een tweetal licht gewonden bekwamen. Door het leggen van hinderlagen in de nabijheid werd getracht hieraan een einde maken. In het bivak kwamen voorts nog eenige cholerage vallen onder de dwangarbeiders voor. Den 3en September om 7 uur v. m. werd uitgerukt tot het bezetten van Pondok Benteng, 10 K. M. verder, op het pad naar Tiga Doesoen gelegen. Marschorde. Te Pangkalan Bringin bleef Voorhoede: een compagnie achter. 2de Compagnie 2de Bat. Inf. Om 8 uur 45 min. kreeg de Detachement Genietroepen. Hoofdmacht Col. Comdt. Gewest. Mil. Comdt. Staf 2de Bat. Inf. i 3de Comp. 2de Bat. Inf. spits vuur, die daarop tot een groep versterkt werd, terwijl rechts en links daarvan een sectie kwam.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 76